Etiketa: vaksina

Studentët kundërshtojnë vaksinimin dhe testin e COVID/ Viti i ri akademik nis me tensione
Viti i ri akademik 2021-2022 ka nisur me tensione sot në disa fakultete të vendit, pas kushtit të hyrjes me vaksinë COVID-i ose test negativ.  Studentët e pavaksinuar janë përplasur me tre po...
Vaksina, telash i madh për Pfizer dhe Moderna: gjashtë muaj më pas, sa ka rënë efikasiteti
  Disa studime kanë gjetur se ne harkun e gjashtë muajve efektiviteti i vaksinave mRna është më i dobët. Sidoqoftë, një premisë është e domosdoshme: flitet për efektivitet në frenimin e in...
Rama: Mbërrijnë mbi 31 mijë doza të vaksinës Pfizer
Më shumë së 31,590 doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur pak më parë në Rinas. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama përmes një shënimi në facebook.  Kështu numri i vaksinave anti-...
Gati 6,000 punonjës të spitalit grek u pezulluan për shkak të mos marrjes së vaksinës
CHRIS TOMLINSON   Ministria greke e Shëndetësisë ka treguar se 5,895 pezullime u janë dhënë punonjësve të spitalit të cilët ose nuk janë të vaksinuar plotësisht ose kanë refuzuar vaksin...
Refuzuan të bënin vaksinën, e gjithë familja shuhet nga koronavirusi për një javë!
Një familje është shuar nga COVID-19, vetëm pak ditë pasi kishin refuzuar të marrin vaksinën kundër COVID-19. Ka qenë djali i familjes i mbetur gjallë që ka rrëfyer se nëna, babai dhe vëllai i ...
Mbërrijnë 25 mijë vaksina Sputnik/ Manastirliu: ‘Po i afrohemi shifrës gjysmë milioni të vaksinuar me dy dy dozat, rreth 1 milionë me të parën.
Kanë mbërritur sot 25 mijë doza të vaksinës Sputnik, për të vijuar procesin e vaksinimit masiv në të gjithë vendin. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Institut...
Vaksinoni ‘gjithë botën’ deri në vitin 2022, thotë Boris Johnson
KURT ZINDULKA Kryeministri Boris Johnson ka bërë thirrje për fuqitë kryesore ekonomike për të ndihmuar vaksinimin e të gjithë botës kundër koronavirusit kinez deri në fund të vitit të ardhshëm ...
Mbërrijnë 60 mijë doza të vaksinës kineze! Nesër edhe 14 mijë nga Pfizer
Të gjithë qytetarët të cilët kishin bërë vaksinë e parë kineze, tashmë do të mund të marrin edhe dozën e dytë të kësaj vaksine. Pas një mungese prej pak ditësh, kanë ardhur sot në vend 60 mijë doz...
Vjen lajmi fantastik nga BE për Shqipërinë: Do të vijnë dozat e para nga BE, numri më i lartë në rajon.
Javën e ardhshme në Shqipëri do të vijnë dozat e para të vaksinave që po shpërndahen nga BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Falë punës fantastike të kryeministrit Rama, Shqipëria ka siguruar p...
“Sot lajmi fantastik, plotësot shifra 370 mijë të vaksinuar kundër Covid’.
"Shqipëria buzëqesh" falës punës me përkushtim të kryeministrit Edi Rama. Kreu i Qeverisë ka njoftuar se ditën e sotme plotësohen mbi 370 mijë shqiptarëve të vaksinuar, një shifër e lartë krahasu...
Faqja 1 prej 1012345...10...E fundit »