Etiketa: is_tag

“E prisnin të gjithë”/ Kryeministri Rama sfidon edhe BE: Javën tjetër mbërrijnë mijëra doza Phizer dhe Sinovac
Shqipëria po buzëqesh falë punës fantastike të qeverisë Rama. Javën tjetër në vendin tonë do të vijnë mijëra doza të Pfizer dhe Sinovac, ndërsa kryeministri ka njoftuar se do të nisë vak sinimi m...
Dita e 7 të vaksinimit masiv: Nis imunizimi i policëve. Marrin “Sinovac” 600 efektivë
Pas mjekëve, infermierve, të moshuarve, mësuesve, pedagogëve e gazetarëve, ditën e sotme do të imunizohen me vaksinën anticovid 600 efektivë nga forcat e policisë.  Procesi nisi sot në orën 8...
Nis sot vaksinimi i gazetarëve, nesër radha e policëve/ Konfirmon qeveria
Nga dita e sotme do të nisë vaksinimi i gazetarëve dhe operatorëve të terrenit. Ndërsa nesë pritet të nisë procesi edh për efektivët e Policisë së Shtetit. Lajmi u konfirmua nga kryeministri Ed...
Rama: Albin Kurti më kërkoi të vaksinojmë mësuesit e Kosovës. ‘Po, i thashë, patjetër..”
Kryeministri Edi Rama zbuloi sot një kërkesë të Kryeministrit të Kosovës Kurti për çështjen e vaksinimit. Nga Rrogozhina, Rama tha se Kurti i ka kërkuar që Shqipëria të vijojë të ndihmojë Kosov...
‘Berisha thotë se vaksina të vdes’, Rama: E pafalshme që Basha nuk flet! Nëse doni që vaksinimi të ndërpritet votoni ata
I ashpër ishte Kryeministri Rama me deklaratat e ish-Kryeministrit Berisha për vaksinat anti COVID, i cili ka nisur një fushatë denigrimi për vaksinat duke përhapur panik. Rama tha se është e pafa...
Rama jep lajmin: Siguruam 50 mijë vaksina të tjera Astrazeneca jashtë marrëveshjeve të deritanishme
  Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se janë siguruar 50 mijë vaksina të tjera AstraZeneca, jashtë marrëveshjeve të deritanishme. Rama e bën të ditur lajmin nëpërmjet një postimi më ...
Mos e bëni vaksinën! Kur edhe mjekët bëhen pjesë e tam-tamit elektoral
Nga: Ardit Rada. Deri dje refreni ishte “pse s’ka vaksina”! Sot ky refren ka ndryshuar: Po na sillni vaksina të pacertifikuara! Dikur thoshin “hip se të vrava, zbrit se të vrava”. Politikanë, m...
Mbyllet dita e parë e vaksinimit masiv: 11,478 të vaksinuar në të gjithë vendin
Ka përfunduar dita e parë e vaksinimit masiv në vend, teksa ministrja e Shëndetësisë ka bërë edhe bilancin. “Kemi arritur në 11,478 të vaksinuar. Mbi 78 mijë vaksinime që nga dita e parë. Kjo ë...
Nesër nis vaksinimi masiv/ Manastirliu: 2 çadra në sheshin ‘Skëndërbej’! Objektiv vaksinimi i 10-15 mijë qytetarëve në ditë!
TIRANË- Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një intervistë për Report Tv ka dhënë detaje nga procesi i vaksinimit masiv, që pritet të fillojë ditën e nesërme. Në sheshin “Skëndërbej” p...
Rama zbulon telefonatën nga Europa: Do të nisen 651 mijë vaksina për rajonin!
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një bisedë telefonime të rëndësishme. Rama shkruan, se pas një telefonate që kishte me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, kj...