Etiketa: is_tag

Samiti për Ukrainën/ Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky do të vizitojë Shqipërinë
Në 28 shkurt në Shqipëri do të mbërrijë Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky. Vizita e tij ishte paralajmëruar më herët nga kryeministri Rama. Në Tiranë do të mbahet një forum botëror për ...
Zelensky mbërrin në Uashington, pritet të takohet me Biden
Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Uashington, SHBA. Ai fillimisht do të takohet me drejtuesit e Dhomës së Përfaqësuesve të udhëhequr nga republikanët dhe komitetet e sigurisë kombëtare të Dhomës ...
Meloni i Italisë premton ‘mbështetje besnike’ për Ukrainën
Liderja e re e krahut të djathtë të Italisë, Giorgia Meloni, ka premtuar mbështetjen e saj për Ukrainën në një mesazh drejtuar Presidentit Volodymyr Zelensky. "Ju e dini se mund të mbështeteni ...
Von der Leyen dhe Borrell vizitojnë Zelenskyn në Kiev
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, do të vizitojnë presidentin e Ukrainës,...
Presidenti i Ukrainës mban një fjalim surprizë virtual në Forumin e Dohas
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy mbajti një fjalim virtual të shtunën gjatë Forumit të Katarit në Doha, ku kritikoi agresionin që po vazhdon të Rusisë dhe i bëri thirrje komunitetit ndërkombë...
Zelensky: Qindra njerëz janë ende nën rrënojat e teatrit në Mariupol
  "Qindra njerëz janë ende nën rrënojat e teatrit të Mariupol".Kështu u shpreh presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, në video-mesazhin e tij të fundit, në të cilin premton se rusët do të pa...
Kremlini dërgon 400 mercenarë rusë në Kiev me mision për të vrarë presidentin Zelenskyy
Kremlini ka dërguar më shumë se 400 mercenarë të paguar nga Rusia në Kiev me misionin për të vrarë presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyy, sipas një raporti. Wagner Group, një kompani ushtara...