Etiketa: is_tag

Sulmi në Kharkiv, Zelensky: ‘Krim lufte, rusët qëlluan mbi civilët me qëllim!’.
  “Ishte qartë një krim lufte”, këto ishin fjalët e presidentit ukrainas Zelensky-t për bombardimin e Kharkivit, ku u vranë dhjetëra civilë. Nëntë persona, duke përfshirë tre fëmijë, u vran...
Zelenskiy: ’24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën’
REUTERS/ 24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën: Zelenskiy i thotë Johnson-it të Britanisë së Madhe Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskiy i tha kryeministrit të Mbretërisë së Bashku...
Zelenksy kërkon pranimin e menjëhershëm të Ukrainës në BE
“Ukrainasit i kanë treguar botës se kush jemi ne. Dhe Rusia ka treguar se çfarë është bërë”. Kështu e ka nisur fjalimin e tij presidenti ukrainas, Volodymr Zelensky, në një konfer...
Zelenskyy refuzon ofertën e SHBA-së për ta evakuuar: “Kam nevojë për municion, jo një udhëtim”
"Ishin këtu. Jemi në Kiev. Ne mbrojmë Ukrainën”, thuhej në mbishkrimin e përkthyer mbi videon e Zelensky me katër ministra të tjerë të lartë, përfshirë ministrin e Mbrojtjes Olekseii Reznikov dhe ...
Zelenskyy raporton për thirrjet me liderët perëndimorë, kërkon më shumë sanksione
Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy tha të premten në mëngjes, në postime të veçanta në Twitter, se i kishte thënë presidentes së BE-së Ursula von der Leyen se duhet të vendosen më shumë sanks...
SI SHKOI TAKIMI NDËRMJET PUTIN DHE ZELENSKY?
Andrea Walton 10 Dhjetor 2019 Takimi i shumëpritur midis Vladimir Putin dhe Volodymyr Zelensky, i mbajtur dje në Paris, dha disa rezultate pozitive në lidhje me zgjidhjen e konfliktit në Donba...