Etiketa: is_tag

Cilët janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë?
Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave preferenciale të kandidatëve për secilin subjekt politik. Kështu t...
Hoqi dorë nga mandati, por Tom Doshi është më i votuari në Shkodër, lë pas kandidatët e PS dhe të PD
Ka përfunduar pak orë më parë numërimi i kadidatëve për deputet në Shkodër. Në këtë qark mandatet janë ndarë 5 për Partinë Demokratike, 3 për Partinë Socialiste, 1 për LSI dhe dy PSD. Kadidati ...
Numërimi për kandidatët/ Thyejnë herësin deri tani Boçi, Xhafaj dhe Rakipi! Ilir Beqaj nuk futet në Kuvend, edhe Spahia i PD nuk ia del
Dita e sotme duket se do të jetë edhe përmbyllësja e procesit të numërimit të votave edhe për kandidatët. Deri tani janë vënë re shumë surpriza vihet re se kryeministri Rama ka siguruar rekord vot...
Thyen “herësin” në Tiranë/ Emri i njohur nga Socialistët futet direkt në Kuvend…
PS arriti të siguronte besimin e shqiptarëve për mandatin e 3-të, kurse në Tiranë socialistët morën 18 mandate. Rreth 30 minuta më parë u njoftua se Fatmir Xhafaj ka marrë vota mjaftueshëm nga ...
SHBA përgëzon Shqipërinë dhe kryeministrin Rama. DASH: Respektim të rezultatit të zgjedhjeve! Kim: Populli foli qartë
Reagon DASH për zgjedhjet në Shqipëri. “ShBA përgëzon popullin e Shqipërisë për zgjedhjet e tyre të fundit. Ne shpresojmë të vazhdojmë partneritetin tonë të ngushtë me Kryeministrin Rama dhe të...
PS merr mandatin e tretë historik! Erdogan, Mitsotakis, Di Maio, Enver Hoxhaj, Ali Ahmeti dhe Zaev urojnë Ramën! Asnjë fjalë nga Kurti dhe Vuçiç
Në ditën e parë që është konfirmuar fitorja e mandatit të tretë, kryeministri Edi Rama ka marrë urimet e para nga liderët fqinj. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri grek, Kyr...
Rama në fjalimin e fitores: Basha, prano humbjen me dinjitet, bëre sa munde! PD skuadër e mirë, shtrijmë dorën e bashkëpunimit
Festa e socialistëve ka nisur në sheshin “Skëndërbej”, pas fitores historike në zgjedhjet e 25 prillit, Kryeministri Edi Rama i aka dedikuar këtë fitore nënës së tij, Aneta, e cila nuk jeton më, d...
Ilir Meta pranon rezultatin e zgjedhjeve dhe nuk mban fjalën, nuk jep dorëheqjen e paralajmëruar.
Edhe pse e tha si premtim solemn Ilir Meta nuk e mban fjalën për ta dhënë dorëheqjen nga pozicioni i Presidentit të Republikës. Meta ka dalë në një deklaratë për shtyp nga Presidenca dhe ka folur ...
PS merr mandatin e tretë, Rama shpall fitoren: Të gjithë bashkë me skuadrën kampione të patronazhistëve sot në Sheshin ‘Skënderbej’
Kur kanë mbetur edhe votat e fundit për t'u numëruar, Partia Socialiste po bëhet gati të festojë sot për fitoren historike. Në Facebook, kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto ku duket i b...
Mandati i tretë nuk është luks…
Nga Ardit Rada Teksa gjysmat e kutive të 25 Prillit janë numëruar, duket se Edi Rama do ta përmbysë historinë e qeverisjeve në vend. Ajo fjala e se ‘nuk të lë Amerika më shumë se dy mandate’ po...