Etiketa: zgjedhjet

Mandati i tretë nuk është luks…
Nga Ardit Rada Teksa gjysmat e kutive të 25 Prillit janë numëruar, duket se Edi Rama do ta përmbysë historinë e qeverisjeve në vend. Ajo fjala e se ‘nuk të lë Amerika më shumë se dy mandate’ po...
Basha e ka marrë vesh humbjen, por flet për fitore: ‘Alenca për Ndryshim po korr fitore të madhe’, thotë
Ndryshe nga dita e djeshme ku i shfaq i buzëqeshur dhe i lumtur ndërsa thoshte se PD fitoi ende pa nisur procesi i numërimit, sot kreu i PD-së Lulzim Basha i kishte ikur buzëqeshja, por sërish fol...
OSBE dhe KE: Po rivendoset besimi te zgjedhjet, procesi ishte transparent dhe i qetë, e diela dita më e mirë! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e misionit të OSBE-ODIHR-it e vlerësuan të qetë dhe transparent procesin zgjedhor ndërsa veçuan si ngjarjen më të rëndë atë të Elbasanit ku u vra një mbështetës i PS Pjerin Xhuvani nga ...
“Të ruajmë qetësinë”, Yuri Kim: E gjithë bota me sytë nga Shqipëria
Teksa kanë dalë tashmë rezultatet e para të zgjedhjeve në vend, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ndoqi të njëjtën linjë me kreun e Delegacionit të BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca duke k...
Flet OSBE/ODIHR: 25 prilli, më mirë se fushata! Vrasja në Elbasan, ngjarja më e rëndë
Vëzhguesit e OSBE/ODIHR po prezantojnë raportin paraprak lidhur mbi ecurinë e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri. Azay Guliyev, koordinator special dhe drejtuesi afatshkurtër i misionit vëzhg...
Mbyllet numërimi në Skrapar, PS mposht LSI në vendlindjen e Metës
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në bashkinë e Skraparit, ku janë numëruar të gjitha, 28 kutitë me fletët e votimit. Si rezultat Partia Socialiste kryeson e para, duke u ndjekur nga ...
Rama po fiton zgjedhjet/ Ç’po ndodh? Ja rezultatet dhe mandatet në Tiranë…
  Partia Socialiste është drejt fitores së madhe pasi e gjithë harta elektorale është veshur me ngjyrën rozë. Pa dyshim që qarku i Tiranës do të jetë surpriza e madhe ku PS dominon ndjesh...
Yuri Kim: ‘Mos supozoni rezultate, i pranoni pasi të mbyllet numërimi!’
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit pak minuta më parë. Në një postim në Twitter diplomatja amerikane shprehet se shqiptarët dolën me forcw ...
Mbyllet orari zyrtar i votimit, Celibashi: Rezultati i zgjedhjeve del brenda 48 orëve
Mbyllet zyrtarisht procesi i votimit në vendin tonë, ku u votua për zgjedhjen e parlamentit të ri. Ndonëse në disa qendra ka ende qytetarë që presin të votojnë, pritet konfirmimi nga KQZ nëse do t...
Del rezultati për zgjedhjet/ PS merr fitoren, por ka surpriza. Ja si ndahen mandatet…
"Top Channel" ka publikuar rezultatin e parë të Exit Poll-eve të zgjedhjeve parlamentare ku ka surpriza në Tiranë, Elbasan dhe Vlorë. Në nivel kombëtar rezulton se PS merr 71 mandate, pra 46.9% k...
Faqja 5 prej 27« E para...34567...1020...E fundit »