Nga: CNN/

Disa persona janë qëlluar me armë zjarri në newsroom të Capital Gazette në Annapolis, Maryland, të Shteteve të Bashkuara tha një reporter i gazetës. ‘ CApital Gazzete është një gazetë e përditshme që publikohet në Annapolis, qytet historik rreth një orë në lindje të Uashingtonit.

Ka disa të plagosur dhe të vdekur, i thanë CNN dy burime nga organet e ligjzbatimit.

Guvernatori i Maryland, Larry Hogan tha se ishte “absolutisht i shkatërruar kur mësoi këtë lajm nga Annapolis.”

Police Anne Arundel tha se po i ëprgjigjen autorëve të të shtënave që janë akoma aktivë në ndërtesën e Annapolis. Policia ka evakouar ndërtesën ku ndodhën të shtënat, thanë autoritetet.

Veritas.com.al/