Menjëherë sa janë vënë re dëntimet e pemëve dhe ambientit gjatë protesës së opozitës politike, ka reaguar kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Veliaj shprehet se do ‘riparohen’ shpejt, por pyet ‘pse!’.

“Po pse o, pse? Ça ju bëri pema, lulja, bulevardi, arti, pastërtia, e bukura, e mira? Do t’i rikuperojmë në kohë rekord, por Tirana nuk harron – s’ka më kthim pas tek huri e druri! Mirënjohje kryeqytetit që u distancua nga ekskursioni i dhunës! #MosVandalizoTiranën “, shkroi Veliaj në rrjetin social.

Veritas.com.al/