Kodheli në Prishtinë këshillon Kosovën. Krasniqi: Kush je ti që na mëson?
Ka shkaktuar reagime një deklaratë e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli gjatë vizitës së saj zyrtare në Prishtinë këtë të martë. Kodheli u pyet për s...
Pas 25 vjetësh dekorohet diktatura
Me rastin e 70-vjetorit të Çlirimit të Atdheut, Ministria e Mbrojtjes dekoroi 1 vit më parë 1 mijë veteranë të LANÇ me ‘Medaljen e Mirënjohjes’. Sot “...
Qeveria Rama dekoron hetuesin e At Zef Pllumit dhe ish -drejtues të PPSH e Sigurimit të Shtetit
Nuk janë pakëta herët kur Edi Rama rrëmon në jetën e At Zef Pllumit dhe i referon në diskursin publik tmerret që ai hoqi nën regjimin komunist si për ...
John Kerry, mesazh urimi për 103 vjetorin e Pavarësisë
Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry ka dërguar një mesazh urimi për popullin shqiptar, me rastin e 103 vjetorit të Pavarësisë. N...
Ja kush largohet me dekriminalizimin.
Sot, parlamenti shqiptar po diskuton për ligjin e dekriminalizimit që do të pastrojë Kuvendin nga personat me precedentë penalë. Po kush do të preket ...
Adoleshentja kosovare u rrah për vdekje nga xhihadistët e ISIS
17-vjeçarja e lindur në Austri, me origjinë kosovare, Samra Kesinoviç, iu bashkua ISIS vitin e kaluar. Së bashku me shoqen e saj, 15-vjeçaren Sabina S...
84 deputetë të droguar/ Sabit Brokaj: Ja pse e refuzojnë testin. Fatos Klosi: E pinë si duhanin
Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, mendon se deputetët e marrin drogën siç pinë njerëzit e zakonshëm duhanin, por Klosi nuk jep n...
Berisha dëshmon se Rama është mjekuar për ovrerdozë droge
Ish-Kryeministri Berisha ka vënë përballë një sfide të vështirë Kryeministrin Rama, duke pohuar se: “Miqtë e mi të kanë trajtuar për overdozë dr...
ISIS-i ka sunduar 45 vjet në Shqipëri
Nga Spartak Ngjela Ne shqiptarët sikur po harrojmë shumë, sikur nuk i dimë se çfarë jënë krimet shtetërore, dhe të gjithë janë shqetësuar këto ditë s...
Zef Gjoni: Edi Rama gënjeu, nuk ka qenë në Meshën e parë në Shkodër
Më 4 nëntor 1990 Edi Rama nuk ka qenë pjesë e meshës së parë! Konfirmimi vjen nga Zef Gjoni krahu i djathtë i dom Simon Jubanit në organizimin e meshës së parë! Ndërsa nuk mohon të kete qenë me datën ...
Faqja 17 prej 17« E para...10...1314151617