CIA zbulon dokumentin: Osama Bin Laden po gjuante për të vrarë Princin Harry!
Një dosje ‘top sekret’  zbuluar nga vetë CIA, tregon se Osama Bin Laden kishte dokumente të Princ Harry dhe se e ka regjistruar planet e tij për d...
Administrata e Kenedit ofroi një shpërblim prej dy cent për kapjen ose vrasjen e Fidel Kastros.
Administrata e Kenedit iu ka ofruar financave kombëtare Kubaneze një shpërblim për vrasjen e komunistëve, ku përfshihen edhe dy cent për vrasjen e...
DOSIER/ Moisi Habilaj ishte i dënuar për drogë, Tahiri thotë se ‘ishte i panjohur’ kur i shiti makinën
Ish ministri, tani nën akuzë, Saimir Tahiri ka deklaruar se i shiti makinën Moisi Habilaj, një kushëriri të tij, i cili në atë kohë ishte i panjoh...
Pseudonimet e grupit ‘Habilaj’: Nga “Daja” te “Varri”. Po ‘Varri’ pse vallë?
E dini cilët ishin pseudonimet e grupit mafioz të trafikut të drogës 'Balilaj'? Ata ishin shumë njerëz, por edhe shumë pseudonime. Të bën përshtyp...
Përgjimi: Florian Habilajt bisedon me ‘shefin e madh’ në Tiranë.
(Marrë nga dosjet e Policisë Italiane) Përgjime të shumta janë bërë nga policia italiane në lidhje me hetimin e ‘Grupit Habilaj’, kushërinj të ish-...
Reforma pengon hetimin e dosjes së vrasësit të gruas- mendojnë ekspertët. VIDEO
Në dosjen e të akuzuarit Fadil Kasemi, gjatë tentativës së parë për vrasjen e gruas, ndodhet ky përshkrim: “Ata janë përleshur fizikisht me një...
Nëse ndodh…., Hiroshima dhe Nagasaki do të dukeshin të vogla!
Për fat të keq, skenari i një shpërthimi konflikti  bërthamor pas kërcënimeve nga Koreja e Veriut, nuk është për t’u lënë në harresë. Edhe pse sot...
Viktimat e diktaturës nuk e duan Gramoz Ruçin kryetar
Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë me anën e një letre drejtuar Ilir Metës - President i Republikës, Lulzim Basha- kry...
Shembja e statujave dhe lufta me ‘gurët e vjetër’.
Nga: Zigmund Ginsberg/ ‘Damnatio memoriae’, dënimi i kujtesës e quanin romakët e lashtë. Shembeshin dhe gjymtoheshin statujat, thyheshin bustet, gë...
Princat e zhdukur të Arabisë Saudite.
(FOTO: Princi Sulltan bin Turki, në qendër)/ Në dy vitet e fundit janë zhdukur tre princa Saudit që jetonin në Europë. Të gjithë këta kanë qenë...
Faqja 4 prej 14« E para...23456...10...E fundit »