DOSIER/ Moisi Habilaj ishte i dënuar për drogë, Tahiri thotë se ‘ishte i panjohur’ kur i shiti makinën
Ish ministri, tani nën akuzë, Saimir Tahiri ka deklaruar se i shiti makinën Moisi Habilaj, një kushëriri të tij, i cili në atë kohë ishte i panjoh...
Pseudonimet e grupit ‘Habilaj’: Nga “Daja” te “Varri”. Po ‘Varri’ pse vallë?
E dini cilët ishin pseudonimet e grupit mafioz të trafikut të drogës 'Balilaj'? Ata ishin shumë njerëz, por edhe shumë pseudonime. Të bën përshtyp...
Përgjimi: Florian Habilajt bisedon me ‘shefin e madh’ në Tiranë.
(Marrë nga dosjet e Policisë Italiane) Përgjime të shumta janë bërë nga policia italiane në lidhje me hetimin e ‘Grupit Habilaj’, kushërinj të ish-...
Reforma pengon hetimin e dosjes së vrasësit të gruas- mendojnë ekspertët. VIDEO
Në dosjen e të akuzuarit Fadil Kasemi, gjatë tentativës së parë për vrasjen e gruas, ndodhet ky përshkrim: “Ata janë përleshur fizikisht me një...
Nëse ndodh…., Hiroshima dhe Nagasaki do të dukeshin të vogla!
Për fat të keq, skenari i një shpërthimi konflikti  bërthamor pas kërcënimeve nga Koreja e Veriut, nuk është për t’u lënë në harresë. Edhe pse sot...
Viktimat e diktaturës nuk e duan Gramoz Ruçin kryetar
Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve Politikë të Shqipërisë me anën e një letre drejtuar Ilir Metës - President i Republikës, Lulzim Basha- kry...
Shembja e statujave dhe lufta me ‘gurët e vjetër’.
Nga: Zigmund Ginsberg/ ‘Damnatio memoriae’, dënimi i kujtesës e quanin romakët e lashtë. Shembeshin dhe gjymtoheshin statujat, thyheshin bustet, gë...
Princat e zhdukur të Arabisë Saudite.
(FOTO: Princi Sulltan bin Turki, në qendër)/ Në dy vitet e fundit janë zhdukur tre princa Saudit që jetonin në Europë. Të gjithë këta kanë qenë...
Lëvizja ‘Vetëvendosje’ e Kosovës, vetëshpallet Parti Leniniste
(FOTO: Zgjim Hyseni)/ Krejt ato që janë thënë për Lëvizjen Vetëvendosje, që është subjekt politik i orientuar drejt marksizmit-leninizmit, po d...
Dhjetë arsyet pse duhen larguar ‘ministrat teknik’
  Nga: Fatmir Mediu/Fb Të dashur miq! Duke lexuar reagimin e disa miqeve dhe kolegeve te mi, ne vleresimin per mendimet e tyre dua te sq...
Faqja 5 prej 15« E para...34567...10...E fundit »