Protesta e ‘fshehur’ në Tiranë. Ndërtuesit qartësojnë rolin e Ramës, Bashës dhe… Kunatit
(FOTO: Pamje nga protesta e banorëve te Parku i Autobuzëve, Tiranë)/ Prej tre a katër ditësh, në Tiranë, vendin e quajtur 'Parku i Autouzëve' k...
Monika nuk është e para. Gratë e burrave dhe të tjerat që qeverisën politikën shqiptare*
Nga Afrim Krasniqi/ Lajmet e fundit informojnë se LSI do të drejtohet nga një grua, Monika Kryemadhi Historia politike e Shqipërisë është hi...
Kryetari i PD, Lulzim Basha, takohet me presidentin Donald Trump në Uashington
Kryetari i PD-së Lulzim Basha është takuar me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në Uas...
LSI ka njoftuar ambasadorët e akredituar në Tiranë mbi ‘kërcënimin ndaj zgjedhjeve’
  Nga Luan Rama/ Sot një përfaqësi e LSI me kryetarin Petrit Vasili, unë si nënkryetar i LSI dhe zonja Klajda Gjosha si anëtare e Kryesisë,...
GALLUP: 56 PËR QIND E SHQIPTARËVE DUAN TË LARGOHEN NGA VENDI
-Shqipëria renditet në vendin e tretë në botë për emigrimin. Jemi më keq se Siria, Kongo, Nigeria dhe vendet që janë në luftë civile- shkruan KJj....
VOA: LSI u ndodh papritur në qendër të sulmeve nga dy ish-aleatët: PS, PD
Në Shqipëri deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Gledjon Rehovica dhe drejtori i Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri janë v...
Sot KQZ ndan fondet publike për 18 partitë në garën elektorale.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot, e mërkurë, rreth mesditës për të miratuar ndarjen e fondit publik për 18 subjektet zgjedh...
25 emrat që Basha la jashtë kandidimit në zgjedhjet e 25 qershorit
25 nga ish- themelues ose drejtues tw kohwve tw fundit të Partisë Demokratike kanë mbetur jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e...
Partia Demokratike shpall listën e gjithë kandidatëve të PD-së për Kuvendin e ardhshëm.
Partia Demokratike i ka bërë publike emrat e kandidatëve për deputetë në të gjithë Shqipërinë. Disa prej vendeve në lsitë u janë dhënë aleatëve...
CILËT JANË MINISTRAT E RINJ TË QEVERISË?
Ledina Mandia do të jetë zëvendëskryeministre teknike e qeverisë Rama. Ajo është propozuar nga Lulzim Basha, si pjesë e marrëveshjes mes tij dh...
Faqja 5 prej 13« E para...34567...10...E fundit »