Imami i Prishtinës ndodhet në gjyq. Dëshmitari flet për vëllain që shkoi në luftë në Siri dhe ligjëratat e imam Krasniqit
Dëshmitari Suad Mustafa ka vazhduar t’i përgjigjet prokurorit në pyetjet rreth motiveve të mundshme që  kanë shtyrë vëllain e tij, Ilirin, të shko...
Mashtrimi: Erion Veliaj, në të njëjtën sekondë edhe në Tiranë edhe në Abruzzo, Itali
Në sa vende mund të ndodhet Erjon Veliaj, kryetar i Bashkisë Tiranë, në të njëjtën kohë? Këtë pyetje shtron ‘Lapsi.al’ që ka investiguar veprimet ...
Shqiptarët- një popull i varfër, por udhëhiqen nga të pasurit
Open Data Albania ka zbardhur deklarimin e pasurisë të kryebashkiakëve që drejtojnë Bashkitë e Shqipërisë, disa prej tyre kanë pasuri që tejkalon ...
Policia italiane përplaset me trafikantët shqiptarë, kapen 2.4 ton drogë
Më shumë se dy ton lëndë narkotike hashash dhe marijuanë janë sekuestruar nga policia provinciale në Ravenna të Italisë, operacion që çoi në arres...
Cili është Gentian Doda që ‘futi në thes’ gjyqtarin me 300 milionë.
(FOTO: Gentian Doda, i dyshuar si i dënuari që pagoi 300 milionë lekë për gjykatësin)/ Gentian Doda është ekstraduar nga SHBA-ja në 12 korrik t...
VOA: Një lideri ballkanik të korruptuar, në Perëndim nuk do t’i japin më dorën.
(FOTO: Analisti Danier Serwer)/ Rryma të rrezikshme janë shfaqur në Ballkan që kërkojnë një angazhim më aktiv dhe më të dukshëm të Shteteve të ...
Kasem Trebeshina, krijues i Sigurimit të Shtetit, vdes si “disident” 91 vjeç.
Nga: L.Skiro/ Dje, vonë, u njoftua vdekja e Kasem Trebeshinës, tashmë i thërritur si ‘shkrimtar’ që pas viteve të lirisë ’90. Ai ka shkruar dis...
Polemika e ditës për Orest Sotën, me 800 mijë euro dhe 2 patenta të Tahirit, mbyllet me fotografitë dëshmi..
Një bisnesmen i Elbasanit, në moshën 26 vjeçare, është ndaluar para dy ditësh nga Policia e Shtetit në fshatin Balldren, Elbasan. Në makinën e tij...
CIA zbulon dokumentin: Osama Bin Laden po gjuante për të vrarë Princin Harry!
Një dosje ‘top sekret’  zbuluar nga vetë CIA, tregon se Osama Bin Laden kishte dokumente të Princ Harry dhe se e ka regjistruar planet e tij për d...
Administrata e Kenedit ofroi një shpërblim prej dy cent për kapjen ose vrasjen e Fidel Kastros.
Administrata e Kenedit iu ka ofruar financave kombëtare Kubaneze një shpërblim për vrasjen e komunistëve, ku përfshihen edhe dy cent për vrasjen e...
Faqja 6 prej 17« E para...45678...E fundit »