Basha i PD dënohet nga gjykata ‘për shpifje’. Balla e paragjykon edhe me përgjegjësinë e vrasjeve të 21 janarit.
Ka pak muaj që kryetari i PD, Lulzim Basha, ka shpallur  publikisht se në krimin e koduar “Tyoyta Yaris’ është i përfshirë edhe deputeti dhe kryet...
BE mbron pagat e arta: “Kapuni pas realitetit dhe jo pas mitologjisë”
-Brukseli mbron privilegjet e "kastës" së komisionerëve evropianë dhe konfirmon se kritikat nuk janë të reja- Nga: Agostino Corneli/ Kritika...
Të gjithë presidentët kundër Ramës. Nishani thotë se do ta padisë kryeministrin ‘për shpifje’
Sapo ra në heshtje ‘dispute parimore’ i presidentit Ilir Meta rreth kundërshtimeve për qeverinë ‘Rama’, menjëherë nisi lufta mes Nishanit ( ish- p...
Idrizi: S’e kuptoj si mund të marrë vendim PD që të heqë Ramën!”. A nuk ka punë të vërteta kjo opozitë?
Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar vendimet që PD mori në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Idrizi tha se ‘rrëzimi i Ramës’ është dety...
Vëllai i Bujar Nishanit mori mensën e studentëve dhe e ktheu në lloto/ Denoncon kryeministri Rama
Sot, kryeministri Edi Rama ka vizituar Qytetin e Studentëve në Tiranë ku ka parë edhe ecurinë e punëve në rinovimin e konvikteve. Pasi ka gjetu...
M5S: Federica Mogherini, në Evropë një pagë prej paperona: Merr më shumë se 25 mijë euro në muaj
Ka nisur fushata elektorale e Lëvizjes 5 Yje për zgjedhjet Evropiane: për t’i dhënë zyrtarisht ishin ne ditët e kaluara Luigi Di Maio dhe Alessand...
Delingpole: Brexit tani është varur në një fije.
( Foto nga: AFP/EMMANUEL DUNAND)/ Kryeministrja Theresa May i ka mbijetuar(ngushtë)votës  së mosbesimit dhe ka mbajtur një tjetër nga fjalimet ...
Parlamenti Europian: Tani udhëheqësi i UKIP kalon me Le Pen dhe Lega-n
Tre eurodeputetë britanike te partisë  euro-skeptike, përfshirë drejtuesin Gerard Batten, u bashkuan me grupin "Evropa e Kombeve dhe e Lirive" ...
Brexit, parlamenti refuzon mocionin e mosbesimit ndaj May
-Kryeministrja i mbijeton votës se mosbesimit në Dhomën e Ulët. Mocioni u rrezua me 325- jo dhe 306- po.- Nga: Andrea Riva/  Theresa May ka ...
Gati 7 në 100 banorë në vendin tonë- të sëmurë nga ankthi ose depresioni.
Nga: Monitor/ -Në rajon Shqipëria dhe Mali i Zi zënë vendin e parë për sëmundjet e shëndetit mendor- Sëmundjet e shëndetit mendor janë një s...
Faqja 10 prej 82« E para...89101112...203040...E fundit »