Ata që sot çirren për Portin e ri të Durrësit e nxorën Shqipërinë në pazar për 1 euro
    Në vitin 2005, Sali Berisha do të rikthehej si Kryeministër duke frymëzuar shumë shqiptarë të elektoratit gri me motoni e tij ‘Me ...
The Times: Turizmi në Shqipëri, në nivelet e Greqisë dhe Kroacisë
Ujëra të kristaltë, vende që janë pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Një Shqipëri që po i largohet reputacionit të lidhur me krimin e o...
Osmani: ‘O zoti Begaj, thuaji Perëndimit të luftojë Serbinë!’.
(FOTO: Vjosa Osmani ne konference per media) Kosova e Serbia s’mund të barazohen, prandaj Bashkimi Evropian duhet ta bëjë të qartë këtë dallim,...
Begaj në Kosovë vazhdon të flasë si në rapsodi: “Dy republika dhe një komb!…’. Po punët konkrete?…
Dy dialekte dhe një gjuhë, dy republika dhe një komb. Kjo është harta jonë me destinacion Brukselin. Kështu deklaroi presidenti i Shqipërisë, B...
Shkrimtari Salman Rushdie sulmohet dhe plagoset në skenë në Nju Jork
Autori i famshëm Salman Rushdie, shkrimet e të cilit e shtynë Udhëheqësin Suprem të Iranit të merrte nsy guetine kunder Rushdie në vitin 1989, u s...
Rikthehen në normalitet të plotë shërbimet publike në e-Albania
Janë rikthyer në normalitet të plotë shërbimet publike në e-Albania. Kështu ka bërë me dije Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Inf...
Donald Trump e ka miratuar urdhrin për kontroll në shtëpinë e tij në Mar-a-Lago
Nga: Leo Sands & Max Matza BBC News Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se nuk do të kundërshtojë lëshimin e urdhrit që lejon a...
Shqipëria dorëzon në KiE rezolutën kundër raportit të Dick Marty
Shqipëria ka dorëzuar pranë Këshillit të Evropës rezolutën e kaluar në Parlamentin shqiptar, kundër raportit të Dick Marty-t, me titull “T...
”Haberturk”: Një thesar si Riviera Shqiptare
Edhe pse Greqia dhe Italia të vijnë në mendje të parat kur bëhet fjalë për pushimet verore jashtë vendit, fqinja e tyre, Shqipëria ka qenë gjithmo...
Ilir Meta del bllof, publikon foto të Kabulit sikur është Tirana
Ilir Meta ka publikuar sot një foto nga Tirana e 1980-ës dhe ajo e 2021, duke nxjerrë në pah sipas tij ndotjen e ajrit në Tiranë. Por, nga një ...
Faqja 30 prej 654« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »