E VETMJA SHPRESË PËR TË MËRZITURIT E LISTAVE TË MBYLLURA
Nga: Astrit Patozi Këta të mërziturit fare apo gjysëm të goditurit e pjesës humbëse të listave në partitë e vjetra, të cilët po ushqejnë veten me...
KQZ i kthen për korrigjim listat e 11 qarqeve. Tejkaluan numrin e kandidatëve, nuk respektuan kuotën gjinore, disa kandidatë rezultojnë ‘fantazëm’
KOMENT Duket se Lulzim Basha e ka me të vërtetë shumë të vështirë të respektojë rregullat, pasi listat e PD me aleatët janë mbushur me gabime, ...
Yuri Kim nga Elbasani: Nuk është çudi që disa kandidatë të skualifikohen
Ambasadorja e SHBA Yuri Kim ka bërë një deklaratë të fortë nga Elbasani ku ka thënë se nuk është çudi që disa kandidatë që do të garojnë për deput...
Studimi: 4 sëmundjet kronike që shkaktojnë nevojën e shtrimeve në spital për Covid-19
Deri tani e dimë se pacientët e shtruar në spital me Covid-19 të formës së rëndë, kanë shpesh sëmundje para-ekzistuese ose probleme të ndryshme shën...
Italia njeh patentat shqiptare, marrëveshja zyrtarizohet nesër! Rama: Tani do të fokusohemi te njohja e pensioneve të shqiptarëve në Itali
( FOTO: Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio dhe kryeministri Edi Rama) Nga dita e nesërme patentat e shqiptarëve do të njihen në Itali....
“Ekipi i PD si parking makinash të vjetra”/ Rama ironizon opozitën: Luli si rojë që fle gjumë, Monika i bie borisë
Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit, ironizoi opozitën. Në fjalën e tij, kreu i qeverisë tha ...
Sarkazma e Edi Ramës për ‘heronjtë’ e opozitës, nga ‘kapsollja e Fatmirit, te faqorja e Dashit…’.
Me batuta dhe sarkazmë, Kryeministri Rama, sot gjatë konferencës me kandidatët e PS, zgjodhi të sarkaztojë drejtuesit e opozitës: Ja përshkrimi...
Rama me kandidatët e PS: Të gjithë në sulm për Shqipërinë e të ardhmes, për ta mbrojtur nga ata që duan të kthehen në qeveri me të njëjtat fytyra, por më të rrudhura
'Vrapimi drejt së ardhmes'. Përmes këtij slogani, Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot rrugëtimin e Partisë Socialiste dhe kandidatëve të saj dre...
I përdori për teatrin, por nuk i futi në lista, shpërthejnë vëllezërit Budina ndaj Bashës: Partia e tëmës dhe sëmës kandidoi ca që i lëpihen kryetarit
Pasi u përdorën nga PD për çështjen e teatrit, kreu demokrat I joshi vëllezërit Budina me premtimin për ti future në listat e kandidatëve. Por dit...
Ka rënë besimi i shqiptarëve te Bashkimi Europian, çfarë dëshmon viti 2019!
KOMENT/ Ecejaket për fillimin e negociatave dhe zgjatja përtej pritshmërive e procesit të integrimit në BE duket se e kanë ndikuar negativish...
Faqja 30 prej 469« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »