Rusia kërkon ekstradimin e ruses Svetlana Timofeeva, spiunen që tentoi të hynte në ish-uzinën e armëve në Gramsh
Rusia kërkon ekstradimin e Svetlana Timofoeva, e cila u arrestua se bashku me dy shtetas të tjerë, pasi tentuan që të futen në ish-uzinën e armëve...
Miliona votuan kundër. Elon Musk largohet nga drejtimi i Twitter.
Elon Musk ka thënë se do të largohet nga posti i kreut të Twitter pasi miliona përdorues të Twitter votuan për të lënë postin.   “A duh...
Yuri Kim: Media në Shqipëri është e lirë, por a është ajo e pavarur? Ka interesa të forta biznesi që e diktojnë.
  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një intervistë të dhënë së fundmi, ka thënë se media në Shqipëria është e lirë. Por ajo thotë se nuk ë...
Altin Dumani, kreu i SPAK premton ‘lufftë agresive kundër korrupsionit dhe krimit në çdo nivel’.
Kreu i ri i SPAK, Altin Dumani ka paralajmëruar luftë agresive ndaj korrupsionit për zyrtaët e çdo niveli dhe krimit të organizuar. Kjo do të jetë...
Qeveria vendosi sot: Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3
Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3. Ky është vendimi i fundit i qeverisë. Ministrja e Arsimti Evis Kushin bën me dije se një tjetër ve...
Edi Rama uron Altin Dumanin: Thashethemet e katundit për kapjen e SPAK-ut nga regjimi i mori era 16 DHJETOR 2022, 17:34POLITIKA TEMA
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes së Altin Dumanit në krye të SPAK. Rama u ka kthyer përgjigje të gjithë akuzave të opozitës se SP...
SHBA direktiva Dumanit: Jepi fund pandëshkueshmërisë, askush nuk duhet të jetë mbi ligjin. “Ke mbështetjen tonë”.
Ambasada e SHBA i ka dhënë mbështetje Altin Dumanit, pas zgjedhjes në krye të SPAK. Ai mori 5 vota në KLP, 1 më shumë se Edvin Kodili, duke marrë ...
Altin Dumani zgjidhet drejtues i SPAK
Altin Dumani do të jetë kreu i ri i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Pasi dëgjoi 3 kandidatët në garë, KLP ven...
NUK ËSHTË PAK TË MËRZISËSH NJËKOHËSISHT “RILINDJEN” DHE “FOLTOREN”
Nga: Astrit Patozi Kisha menduar ndoshta gabimisht se reforma në drejtësi ishte vetëm një kujtim i largët, pasi e konsideroja atë të vdekur, pasi...
Kim shkon në KLP, ndjek nga afër procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK
Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shkuar në sallëne KLP për të ndjekur nga afër procesin për zgjedhjen e keut të ri të SPAK. Në sallë po raporton ...