Më shpejt se të tjerët/ Kryeministri Rama del ee mesazhin për jetën normale post- COVID
"RESPEKT! Jo vetëm do t’ia dalim, po do t’ia dalim të rikthehemi në jetën normale më shpejt e më mirë se shumë të tjerë! Shqipëria Buzëqesh, deri ...
‘Ai që s’voton për ty mos i bëftë hajër vaksina’, ‘Mos thuaj ashtu, vota s’ka lidhje’. Rama ndjek procesin e vaksinimit në Vaun e Dejës.
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Vaun e Dejës ku ka inspektuar vijimin e procesit të vaksinimit në qendrat shëndetësore. Një prej pension...
“Shqipërisë I Duhet Rama”/ Aktorja e madhe, Tinka Kurti: ‘Ai nuk ndalet kurrë”.
“Kur lumenjtë dalin nga shtrati, kur sëmundja kërcënon jetën tonë. Kur përballemi me kohë më të vështira, Shqipërisë i duhet Edi Rams, ai nuk ndal...
Mos e bëni vaksinën! Kur edhe mjekët bëhen pjesë e tam-tamit elektoral
Nga: Ardit Rada. Deri dje refreni ishte “pse s’ka vaksina”! Sot ky refren ka ndryshuar: Po na sillni vaksina të pacertifikuara! Dikur thoshin “...
Një minutë heshtje në kujtim të Bashkim Finos/ Takimi i Ramës me kandidatët për deputetë në Lezhë nis ndryshe
Takimi i kryeministrit Edi Rama me kandidatët në qytetin e Lezhës ka nisur me një minutë heshtje për deputetin  Bashkim Fino,  i cili u nda nga ...
‘Ndjej keqardhje për PD’/ Halit Valteri: Vajza ime Hera, arsyeja e vërtetë që iu bashkova Partisë Socialiste
Kandidati për deputet i Partisë Socialiste, Halit Valteri, i ardhur në Parlament si përfaqësues i opozitës së re nga listat e Partisë Demokratike,...
Basha në Fier: Era e ndryshimit po vjen, të respektojmë masat! Aktivistja: ‘Më mirë të mblidhemi këtu të vdesim nga virusi!
Kreu i PD-së Lulzim Basha ditën e sotme ndodhet në Fier ku ka zhvilluar takime me qytetarët, ndërsa ka grumbulluar më shumë se sa lejohen nga Komi...
Firmos Edi Rama, Shqipëria në krah të liderëve të botës: Traktat për një front global në luftë kundër COVID-19
Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar 24 liderëve botërorë dhe ka firmosur një traktat për të qenë të bashkuar në luftën kundër COVID-19 si dhe ...
Yuri Kim: ‘Mos e dorëzoni fuqinë tuaj te kriminelët!’
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka bërë një thirrje të fortë qytetarëve në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit.  Kim bën thirrje që qytetarët mos...
Fatos NANO për largimin e Bashkim Finos: Gjithmonë rrinte në të majtën time, lidhjen e kishim me zemër
Ish-kryeministri Fatos Nano shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të mikut të tij, politikanit Bashkim Fino.  Në një prononcim për Newsbomb.al...
Faqja 20 prej 469« E para...10...1819202122...304050...E fundit »