Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundë...
‘Paskam dasht oj nanë priftin e gabuar’, Kimete Berisha: Edi Rama ua mbylli ‘çorapen’
Hashim Thaçi paska të drejtë të nënshkruaj ndarjen e Kosovës (Asociacionin e Komunave serbe, pra Autonominë e serbëve të Kosovës) me Daçiqin, kurs...
Presidenti Trump kërkon ‘menjëherë më dërgoni në gjyqin e Senatit!’
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka kërkuar një gjyq të menjëhershëm në Senat për impeachmentin që votuan Demokratët në Kongres. ...
Në Dumre do të nisin kërkimet për hidrokarbure; qeveria nënshkroi marrëveshjen me Italinë
Qeveria shqiptare nënshkroi një tjetër marrëveshje me një kompani ndërkombëtare për kërkimin e hidrokarbureve. Kompania ‘ENI’ do të eksplorojë për...
“Shkarkimi” i Trump/ Putin thotë se akuza si këto mund të dalin ‘vetëm në ëndërr’.
Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se procesi i shkarkimit ndaj presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ishte i bazuar në akuza të “para vetëm...
Samiti “Shengeni Ballkanik’ në Tiranë” me mbështetjen amerikane. Shihet me shqetësim mospjesëmarrja e Kosovës.
Nga: Muhamed Veliu/ TCH Ndryshe nga dy samitet e mëparshme në Nish dhe Ohër, samiti i Tiranës për Shengenin Ballkanik, të shtunën,  do të jetë ...
Zyrtare/ Arben Kraja zgjidhet në krye të SPAK
Ka përfunduar procesi i votimit në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për të zgjedhur drejtuesin e Prokurorisë kundër korrupsionit dhe krimit të org...
Puthje dhe flirt: Fotot e Emannuel Macron me kryeministren e re finlandeze bëjnë xhiron e rrjetit
Kryeministrja e re e Finlandës, Sanna Marin, ka qenë ylli i Samitit të BE-së. 34-vjeçarja ka qenë në qendër të vëmendjes, pak ditë pasi u bë kr...
Ajtanga Lubonja: ‘Monika thesh se e pasur u bëra nga babai… Me Fatimen (e ëma) shisnim qepë në Q.S’.
  -Për Salijanjin? Ah të ketë të vazhdojë burgimi për këta!-  Nga: Ajtanga Lubonja/fb Vendosa te buzëqesh edhe une! Lotet, ulërimat,...
Sapo dënohet nga Gjykata, Salijanji pritet nga presidenti Meta. Kushdo që shkel ligjet është ‘i mirëpritur’.
Tanimë, presidenti i Republikës është i gatshëm të presë edhe kriminelin më të madh, mjafton që të pajtohet me të dhe të shajë qeverinë, maxhoranc...
Faqja 20 prej 274« E para...10...1819202122...304050...E fundit »