Dylgjeri për protestën: Ca me çanta me ushqim të thatë i pashë në sabah…
Nga: Ylli Dylgjeri/ Çudi që s'po njofton kjo Ambasada e SHBA-se që Qytetaret amerikan të mos dalin sot nga shtëpitë e të bëjnë kujdes! Ose kanë ...
Rudina Hajdari: Dorëzoj mandatin e PD. Nuk ka të ardhme nga kjo parti ‘që nuk kuptohet nga populli’.
Deputetja Rudina Hajdari, njëkohësisht bija e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, ka bërë sot një deklaratë publike ku thotë se ‘dorëzon mandatin...
Media i ‘nxjerr bojën’ kulturës së studentëve’
Koment/ Media, pa pushim, edhe kur ‘i përkrah’ i nxjerr bojën ‘kulturës’ së studentëve. Ata vërtet paskan të drejtë që po protestojnë, sepse shkoll...
Dylgjeri për protestën: “Proletarë, bashkohuni…’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Sapo njoftohemi në media se studentet e mbledhur në demonstratën pranë Ministrisë së Arsimit më në fund e ngritën traun për...
Franca akuzon Trumpin për ndërhyrje në politikën e saj, ndërsa protestat e ‘jelek verdhëve’ xhindosen.
  Paris (AFP) - Qeveria franceze të dielën i kërkoi Donald Trump që të mos ndërhyjë në politikën franceze mbasi presidenti amerikan postoi...
Unë nuk jam dhjet’orist!
Aldo Shala, Jurist/ Per s'dyti here po me duhet me shkru ne lidhje me Dhjet'orin e Dyte! Por ma don mènia se para se me fole per te dytin duhet...
Kryemimnistri Rama: ‘Nuk po kërkoj negociata…, unë kërkoj dialog”.
Pas njoftimit dhe ftesës për dialog të kreut të qeverisë drejtuar studentëve, ky i fundit ka reaguar sërish duke treguar se nuk ka kërkuar negocia...
Dështimi i marrëveshjes së Brexit mund të rrëzojë qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar/ May.
Theresa May paralajmëroi të shtunën se kundërshtimi nga Parlamenti i marrëveshjes së saj të Brexit mund ta lëtë Britaninë në Bashkimin Europian dh...
Lëvizja për Universitetin denoncon ‘12 sulme rrugaçërie politike’ brenda protestës dhe përmend PD- në.
“Lëvizja për Universitetin” ka reaguar pas largimit me forcë nga studentët të pedagogut Jani Marka. Lëvizja Për Universitetin deklaron: “Sot...
Studentët: Protesta hyn në fazë dhune dhe lufte klasash. Largohet me forcë një pedagog ‘i kuq’.
Një nga pedagogët e rinj të Shkencave Sociale, Jani Marka, pjesëmarrës në protestën e studentëve, nuk është lejuar të flasë, i është marrë mikrofo...
Faqja 20 prej 82« E para...10...1819202122...304050...E fundit »