Mbi 3.3 mln turistë hynë në Shqipëri në 5 muaj, 38% më shumë vizitorë në Maj.
Rreth 974 mijë turistë të huaj kanë vizituar Shqipërinë gjatë muajit maji 2024. Këto janë shifrat zyrtare të publikuara nga ministrja e Turizmi...
Kurti, incident me Begajn/ Përjashton Presidentin nga fjalimet e festës së çlirimit
KOMENT Ndonëse na ndan pak se një javë nga 25 vjetori i çlirimit të Kosovës, qeveria e këtij vendi nuk ka ende një agjendë zyrtare përfundimtar...
“Mos i falni më, duhen shkatërruar përfundimisht me votë”, Rama: Shqipëria ka kry punë me këtë opozitë
  Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në platformën “X”, komentoi ngjarjet e sotme në Parlament. Ai i bëri thirrje shqiptarëve që...
“Shënjestra e mediave tona nuk është Rama,” Meloni: Marrëveshja të bëhet shembull për BE
Nga Shëngjini, ku po mbahet një konferencë e përbashkët për shtyp, kryeministrja Italiane është shprehur para mediave se shënjestra e sulmeve të m...
Qendrat e emigrantëve në Shëngjin e Gjadër, Meloni: Gati në 1 gusht, kosto 334 milionë euro në vit
Kryeministrja italiane Giorgia Meloni bëri të ditur detaje nga menaxhimi i këtyre dy qendrave të pritjes së emigrantëve, gjithashtu dhe kostot që ...
Na takonte edhe për traditën tonë/ Emigrantët, Rama krah Melonit: Ishim aty kur Italia kishte nevojë
Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipërisë i takonte që të ndihmonte Italinë lidhur me çështjen e emigrantëve, edhe për shkak të traditës së vendit...
“Faleminderit Ramës dhe shqiptarëve për mbështetjen”, Meloni nga Lezha: Shpresoj që marrëveshja të jetë shembull për BE-në
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe shqiptarët për mbështetjen e dhënë për ngritjen e qendrës pritëse për...
“Krenar për Shqipërinë që i duhet t’i shërbejë Italisë”, Rama: Nëse marrëveshja është gabim, do jetë një gabim i bërë me zemër
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë konferencës së përbashkët me kryeministren italiane, Giorgia Meloni se është krenar për Shqipërinë që i d...
“Jam përpjekur të punoj me përkushtim dhe e palëkundur, por…”, zbardhet letra e dorëheqjes e Blerina Balës nga drejtimi i Bashkisë Himarë
Blerina Bala ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryetares së Bashkisë së Himarës. Në letrën e dorëheqjes, Bala shkruan se ka punuar me përkushtim,...