Stuhi në gotë. Libri që do t’i thoshte të gjitha, por që nuk na tha asgjë.
Nga Matthew Walther/ ‘The Week’ *Dikush ‘i ka thënë dikujt – ndoshta autorit, ndoshta dikujt që i tha autorit, apo dikujt, i cili i tha dikujt,...
Luftë mes grave apo mes Prokuroreve?!
Nga: L. Skiro/ Ka shumë mundësi që kjo të jetë luftë ‘mes grashë’, se sa luftë serioze me skena krimi, prangash dhe force. Prokurore e re dh...
PSE SHKARKOHET HAKI ÇAKO?
Nga: Veritas/ Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot vendimin e Këshillit të Ministrave të Republikës për lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjit...
Lojë e vjetër: Pse ky shah në Prokurorinë e Përgjithshme?! Nuk ka më kureshtje.
Nga L. Skiro/ Tanimë ngjarjet në vend nuk sjellin as surpriza, as emocione. Të gjitha janë të ‘njohura’. Në një kuptim kemi arritur në vitet ’8...
MBAMËNI…, SE DO TË VRAS VETEN!…
Nga: Astrit Patozi/ Fb (Në vend të një bilanci të shkurtër për vitin më të keq të Partisë Demokratike) Nuk është ashtu siç duket, është edhe më ...
Çfarë do, tashmë, ambasadori shqiptar në Francë?!
Frrok Çupi/ Nëse autoritetet e  Shqipërisë nuk përdorin mekanizmat diplomatikë ndaj shtetit të Francës, atëherë shteti dhe kombi ynë do të mbeten më ...
Çështja tani quhet ‘Lorenc’.
(FOTO: Babai i Lorencit, Gëzimi, sapo ka mbërritur pranë të birit në spitalin e Marsejës)/ Nga: Veritas.com.al/ Lorenc Beqiri është një djalë që...
Në Kuvend paska edhe Bujar Çela!
  (Sot në Kuvend. Deputeti socialist Bujar Çela qëllon me grusht deputeten opozitare Kejdi Mehmetaj)/ Nga: Bujar Burimi/ ‘Çar nuk nd...
Pyetja e parë për kandidatin: “A ke shtypur një njeri me makinë!?…”. E të tjera.
Nga: Basir Çollaku/Fb Elezi, Prokurori kandidat për PPP, duhet t’u përgjigjet disa pyetjeve..!! Ferdinand Elezi eshte nje nga 7 kandidatët qe ap...
Ambasadori Amerikan Lu, kundër presidentit Amerikan Trump.
Nga: L. Skiro/ Edhe pse ishte dyshuar gjithnjë se ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, nuk përcillte në Shqipëri politikën e presiden...
Faqja 30 prej 56« E para...1020...2829303132...4050...E fundit »