COVID19/ Frika nga varianti Delta, shtetet evropiane përshpejtojnë vaksinimin
Në një kohë që infeksionet me variantin Delta po rriten orë pas ore, shtete evropiane po përpiqen të përshpejtojnë vaksinimet kundër koronavirusit...
SHBA/ Gjykata Supreme nuk pranon të shqyrtojë apelin e Shkëlzen Berishës për akuzat ndaj tij
Gjykata e Lartë e Shteteve të Bashkuara nuk pranoi ta shqyrtonte një çështje që sfidonte mbrojtjen e gazetarëve dhe organizatave të medias nga aku...
Edmond Karriqi u arrestua nga SPAK, kishte mbyllur aferën e 40 punësimeve fiktive nga LSI, prokurorja Gjati që bëridosjen u ‘internua’ , roli i dyshimtë i Metës
Koment nga Adriatik Dosti/ Kryeprokurori i përkohshëm i Kukësit, Edmond Karriqi, i cili u arrestua tre ditë më parë nga SPAK, pasi i mori 2 mij...
Drejtori i DIA: Bashkëpunimi me autoritetet shqiptare në nivele maksimale, presim hetuesit e BKH për trajnim në Bari
Drejtori i përgjithshëm i DIA, Maurizoi Vallone ka vlerësuar në nivele maksimale bashkëpunimin me autoritet shqiptare në luftën kundër kriminalite...
De Raho: ‘SPAK ka bërë punë të jashtëzakonshme, është shkatërruar një organizatë me shtrirje ndërkombëtare!’
Shefi i Antimafias italiane, Federico Cafiero De Raho, ka thënë fjalë të mëdha për bashkëpunimin mes SPAK dhe autoriteteve italiane që kanë konklu...
Ministria e Shëndetësisë/ Rakacolli: ‘Jemi në alert për variantin ‘Delta’, është shumë infektues! Vaksinat mund ta parandalojnë
Në vendin tonë nuk është identifikuar asnjë rast me variantin e ri të virusit COVID, 'Delta', i cili është edhe më infektues. Kështu tha në një in...
SHBA e zhgënjyer pse BE nuk po bën hapa drejt Shqipërisë dhe MV. ‘Kjo, sinqerisht, prek edhe objektivat dhe veprimet tona!’/ Palmer
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të zhgënjyera që çështja e mbajtjes së konferencave të para ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Ver...
Shkatërrohet një grup i mashtrimit kompjuterik; vilnin trashëgiminë bankare të personave që nuk jetojnë. Policia: disa porosi si të mbrohemi.
Finalizohet operacionin policor “TRASHËGIMIA”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompjuterik. Operacioni nga Njësia ...
Kujdes në fundjavë: Pas kulmit të nxehtësisë bomba me ujë
    Në orët e ardhshme pritet kulmi i nxehtësisë afrikane, por situata e motit është e destinuar të ndryshojë ndjeshëm nga fundjava. T...
Pasaportat Coronavirus: Greqia do t’u japë më shumë liri njerëzve të vaksinuar
CHRIS TOMLINSON 30 Qershor 202173 Qeveria Greke ka njoftuar një skemë që mund të shohë njerëzit e vaksinuar të kenë më shumë liri për t'u ma...
Faqja 30 prej 514« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »