Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhje...
SHISH po bëhet gati të përgjojë Viber, WhatsApp dhe Facebook
Në mbledhjet e fundit të vitit në komisionet Parlamentare kërkohet edhe buxheti i vitit që vjen për çdo sektor. SHISH ka kërkuar sot në mbkledjen ...
“Saturday Night Live” paraqet Alec Baldwing me portretin e Trump-it
( FOTO: Aktori Alec Baldwin si Donald Trump). Episodi i fundit i programit “Saturday Night Live” i drejtuar nga Kristen Wiig solli aktorin Alec...
Hosti televiziv, Gjerbrea, fiton gjyqin ndaj familjes Canaj “për fyrje botërisht…”
 (FOTO: Ardit Gjebrea (djathtas) dhe Marjan Rroku gjatë intervistës) Ardit Gjebrea, moderator i programit “E Diela shqiptare” në Tv Klan, ka fi...
Assange i WikiLeaks përballet me pyetjet e prokurorëve
 (FOTO: Julian Assange në ballkonin e ambasadës së Ekuadorit në Londër) Themeluesi i WikiLeaks,  Julian Assange u përball të Hënën me prokurorë...
Televizionet hodhën problemet dhe u morën me virtualen
(FOTO: Pamje e studios televizive nga Debati i Tretë mes kandiatëve presidencial Trump dhe Clinton)  Nga Warner Todd Huston/ Ndërsa fushata ...
Milo i Breitbart viziton mediat në festën e fitores së Donald Trump dhe thotë se gazetarët “ndërtuan një realitet vetëshkatërrues”
(FOTO: Milo i Breitbart duke hyrë në festën e fitores me gazetarë) Redaktori Breitbart News, MILO, ka vizituar mediat gjatë festës pas fitores ...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas...
Një akuzuese e re për ngacmim seksual nga Bill Clinton del në publik për herë të parë
  NEW YORK — Duke folur publikisht për herë të parë në Breitbart News, përmes një interviste ekskluzive në video, një sih reporter i telev...
Në televizionin Francez, komentatori puth gjoksin e një gruaje në ekran Live/ VIDEO
  Ndërsa Donald Trump, kandidati për Shtëpinë e Bardhë, qënka mburrur në një bisedë private se mund të ketë në dorë gruan që do, pasi "gra...
Faqja 30 prej 33« E para...1020...2829303132...E fundit »