Një centro për ekranin e Pazarit të Ri
Sarkazëm nga: Agim Xhafka/ Mbaj mend kur blemë televizorin e parë babai shtroi një darkë. U mblodhën xhaxhallarët me fëmijët e tyre,kushërinj n...
Fox News: Senatorët Republikan i kërkojnë Sekretarit Tillerson të hetojë financimet e Soros-it jashtë Amerikës. VIDEO
Senatorët Republikan i kanë shkruar një letër Sekretarit të Shtetit, Tillerson djuke i kërkuar që të hetohen paratë e taksapaguesve amerikan që ja...
Dritan Hila: Zgjedhjet e 18 qershorit mund të shtyhen, pse shkova në çadrën e PD.
  Analisti dhe drejtuesi i emisionit “Arena” në Ora News, Dritan Hila ka sqaruar se pse mori pjesë në diskutimet në çadrën e protestën e o...
Reagim ndaj fytyrave të komunizmit/ Ç’u vjen keq për Azem Vllasin, miq?!
Nga: Nazmi Berisha, publicist/Periskopi/ Plagosja e Azem Vllasit trazoi dhe shqetësoi opinionin kosovar sikur të kishte ndodhur ndonjë hata me ...
Gazetari Dritan Hila mes protestuesve: “Më tërbon arroganca e qeverisë!”
Sot, dita 24 e protestës, para protestuesve erdhi gazetari Dritan Hila, ancorman i TV Ora News. Ai tha se nuk e kishte menduar se do të fliste ...
VIDEO/ Intervista në BBC ndërpritet nga fëmijët e të ftuarit.
https://youtu.be/6feuO7O7cSc Në një intervistë mbi Korenë e Veriut,  me të ftuarin Robert Kelly, profesor i Shkencave Politike në Pusan National University ka ndodhur një gjë e pandodhshme. Intervi...
Breitbart Vs. Soros: Investigimet e Agjencisë së Lajmeve shkaktuan probleme për operacionet evropiane të Bilionerit.
Investigimet e kryera nga Breitbart News ndaj rrjetit global që drejtin George Soros kanë kontribuar në atmosferën negative të miliarderit përball...
Donald Trump nuk do të marrë pjesë në darkën e medias “fake”.
Donald Trump ka përshkallëzuar luftën e tij kundër mediave “fake news”. Të Shtunën ai njoftoi se nuk do të marrë pjesë në darkën e korrespondentëv...
Gazetarja Brenda Buttner vdes në moshën 55 vjeç. VIDEO
Është konsideruar jo vetëm një humbje, por edhe një dhimbje e madhe humbja e gazetares së njohur në Fox News, në moshën 55 vjeç. Ajo vdiq në betej...
Shtypi i huaj e krahason protestën e Tiranës me protestën në Rumani.
Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët...
Faqja 30 prej 37« E para...1020...2829303132...E fundit »