Tritol në shtëpinë e gazetarit, Unioni i Gazetarëve: Vepër kriminale ndaj tij dhe familjes!
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar për shpërthimin me tritol që u regjistrua pas mesnate në shtëpinë e gazetarit Elidon Ndreka.  Unioni...
Karikaturat e Profetit Muhamed/ Bujar Kapexhiu kërcënon Mustafa Nanon: ‘Për besimin unë të vras…’.
Karikaturisti Bujar Kapexhiu është përplasur në debat në emisionin ‘Open’ me analistin Mustafa Nano. Në debat e sipër, Nano ka hedhur aku...
Meta kërkon arrestimin e gazetarit pas dëshmisë kundër tij: ‘KryeDoçi zhgarravitës ordiner, të izolohet menjëherë…’.
Presidenca ka reaguar ashpër pas dëshmisë së gazetarit Adriatik Doçi të dhënë ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ku deklaroi se pre...
Edhe pse anti- Trump e ashpër, Rachel Maddow e MSNBC u bën thirrje shikuesve që t’i urojnë Trump një shërim të shpejtë
Moderatore dhe komentatore politike në MSNBC, Rachel Maddow, e njohur si liberale dhe anti- Trump mbajti një monolog të zymtë të Premten në televi...
Skandali i medias/ Uashington Post shkruan pas diagnozës: ‘Imagjinoni [sa mirë] të mos mendosh më kurrë Trump…
Washington Post postoi në Tweeter pasi Trump u diagnostikua me Coronavirus: ‘Imagjinoni si do të jetë sikur asnjëherë të mos të na duhet të mendoj...
Shtetet e Bashkuara/ Në debatet presidenciale moderatorët mund të lejohen të ndërpresin mikrofonët
Komisioni për Debatet Presidenciale mund të lejojë moderatorët për dy debatet e ardhshme, të presin mikrofonat e Presidentit Trump ose Joe Biden n...
Robert Goro: Ditët e zjarrta të ’97-s; BBC në “bankën e të akuzuarve”
  Në 1997, Shqipëria u ndodh në buzë të greminës, nga trazirat më të rënda pas Luftës së Dytë Botërore. Falimentimi i skemave piramidale, ku më...
Gara Trump- Biden/ Komisioni për Debatet Presidenciale Shpall Moderatorët e Debatit
Komisioni për Debatet Presidenciale (CPD) ka zgjedhur moderatorët për tre debatet e ardhshme presidenciale - Chris Wallace të Fox News, Steve Scul...
Pas pesë vjetësh zgjohet Charlie Hebdo: 14 të dyshuar në gjyq për masakrën në Paris.
Katërmbëdhjetë persona janë duke u gjykuar në Francë për sulmin vdekjeprurës në revistën satirike Charlie Hebdo që ndodhi në vitin 2015. Shumic...
Larry King humb 2 fëmijë brenda pak javësh nga njëri-tjetri
-Dy nga fëmijët e rritur të legjendës televizive Larry King kanë vdekur brenda pak javësh nga njëri-tjetri, ka konfirmuar Fox News. Të dy vdiqën k...