Akuzat e Britanisë për emigrantët, Rama për BBC: Neveri! Mos na akuzoni ne për dështimet tuaja
Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Britaninë e Madhe se po përdor shqiptarët si ‘kokë turku’  për të justifikuar “politikat e saj të dështuara” për ...
Rama nxjerr dokumentin: Ja shantazhi mediatik, kërkohen 12 mln lekë nga AZHBR, kur nuk i jepen fillojnë lajmet e fabrikuara
Kryeministri Rama ka vijuar sot me denoncimet për media që sipas tij bëjnë shantazh me lajmë të pavërteta për të përfituar para nga Qeveria. “J...
Whatsapp del jashtë funksionit
Aplikacioni WhatsApp ka dalë jashtë funksionit mëngjesin e kësaj të marte. Për pasojë, përdorues të shumtë nuk kanë mundësi të kenë akses në të...
Irani kërcënon Shqipërinë: Kemi dronë, mund të godasim kampin e MEK në Manzë
Retorika kërcënuese e Iranit ndaj Shqipërisë, shpallur si një vend armik për regjimin e Teheranit, nuk ndalet. “Dronët e hekurt të Iranit munde...
Cila është gazetarja që punon për propagandën e Putinit?
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka publikuar një artikull të Departamentit të Shtetit, ku thuhet se Margarita Simonyan është një nga fytyrat kryesore...
Poshtërimi i bostanit dhe Irfanit
  Frrok Çupi Të dy këta ‘personazhe’ kanë jetuar në kohë të ndryshme. Irfani është i tanishmi, plot lëng çudirash e ujëra të ndenjura. Ky solli ...
Zyra e Kryeministrit Kurti i referohet Kosovës si “Kosovë dhe Metohi”
Nga Blerim Ahmeti/ AP Zyra e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka përkthyer një intervistë të Kurtit për BBC ne gjuhen shqip...
Gazeta spanjolle: Çfarë ka Shqipëria që i bën vizitorët të dashurohen pas saj?
  Kroacia e re, alternativa e Greqisë apo sekreti i fundit i Evropës janë disa nga epitetet me të cilat po fillon të njihet një nga zonat më p...
”Haberturk”: Një thesar si Riviera Shqiptare
Edhe pse Greqia dhe Italia të vijnë në mendje të parat kur bëhet fjalë për pushimet verore jashtë vendit, fqinja e tyre, Shqipëria ka qenë gjithmo...
I jep fund jetës gazetari Kastriot Myftaraj, hidhet nga kati 4 i banesës.
Vetëvritet gazetari Kastriot Myftaraj. Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë të enjte rreth mesdites, në kryeqytet dhe është konfirmuar nga policia. Blu...