Ben Blushi, dorëheqje të papritur nga drejtimi i Top Channel
Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi është larguar nga drejtimi i këtij televizioni. Lajmi është konfirmuar edhe nga Report Tv dhe bë...
‘Në Shqipëri nuk do të ketë kurrë një kamp refugjatësh’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një deklaratë nga selia e Partisë Socialiste, ka mohuar kategorikisht lajmin se në vendin tonë do të ketë ...
Gazeta serbe: Lobistët amerikanë, përfshirë Grenellin, janë paguar nga Serbia 1.3 milionë dollarë
Nga Xhezair Dashi/  Gazeta serbe “Nova.rs” shkruan se për tri vjet lobim në Shtete të Bashkuara të Amerikës, Oda Ekonomike Serbe i ka pagua...
Polici shtyu gazetaren drejt greminës në Dajt, reagon Rama: Këto akte janë të patolerueshme!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë duke e cilësuar si një akt të shëmtuar dhe të patolerueshëm incidentin që ndodhi të shtunën ku n...
Shkarkohet drejtori i BILD, akuzohet për ngacmim seksual ndaj punonjësve! Skandali zbulohet nga New York Times
Drejtori i tabloidit gjerman BILD, Julian Reichelt, 41 vjeç, është shkarkuar nga posti i tij pasi akuzohet se ka përdorur pushtetin e tij për ngac...
Neue Zürcher Zeitung: BE gënjen për zgjerimin me Ballkanin, këtë e kanë zakon
Nga Xhezair Dashi “Samiti BE-WB ofron mundësi vetëm për braktisur gënjeshtrën e zgjerimit. Por kjo nuk do të ndodh. Sidoqoftë, BE nuk mund ...
Mbyllet ‘Russia Today’ në Gjermani: është luftë informacioni me Moskën
  Ministria e Jashtme ruse e përshkroi vendimin për mbylljen e RT Deutsch si një "akt të paparë agresioni informativ" nga YouTube dhe auto...
TCh: Ngërci mes PD e LSI, pa zgjidhje/ Vendimin final për komisionet do ta marrin socialistët
Menjëherë pas konstituimit të parlamentit javën e shkuar supozohej që paraditen e kësaj hëne të nisnin nga puna komisionet parlamentare gjë e ...
Gëzimi humb kontrollin te Eni Çobani: ‘Do digjem me benzinë, jam 39 vjeç kur do gjej unë një vajzë për t’u martuar?’
Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër, Gëzimi dhe Kujtimi. Gëzimi ka treguar se para se babai të humbiste jetën nga Covidi,...
New York Times/ Afganët në Shëngjin: “Shkojmë në plazh, shohim vajza gjysmë të zhveshura. Kjo është parajsa”.
Mbërritja në Shqipëri e një pjese të civilëve afganë të larguar nga frika e hakmarrjes talibane po tërheq vëmendje e mediave ndërkombëtare. Gaz...