Paska një raport të SHISH për kultivimin e drogës
Mediat po sjellin lajme ose hamendje rreth kësaj çështjeje. Gazeta Panorama, e përditshme, ka publikuar sot një lajm sipas të cilit Shërbimi Infor...
Assange: WikiLeaks do të publikojë të dhëna “të rëndësishme” mbi fushatën e Hillary
  Themeluesi  dhe kryeredaktor i WikiLeaks, Julian Assange tha të Mërkurën se ka planifikuat të përhapë informacione “të rëndësishme” që l...
Fjori Dardha dhe Doktori largohen nga “Fiks Fare” i TCH Tv
Gent Pjetri dhe Fjori Dardha nuk do të jenë më pjesë e “Fiks Fare”, teksa ata do të zëvendësohen nga dy figura të tjera arti’ shkruan sot Koha Jon...
Alarm për bombë në selinë e Report Tv. Mesazhi rezultoi fals
  Një alarm për bombë është njoftuar brenda redaksisë së televizionit informativ Report TV dhe gazetës Shqiptarja.com. Nuk dihen shkaqe...
Reforma u mbyll gojën gazetarëve/ Shkruajnë mediat
  Prej disa ditësh, në mediat e vendit po ngrihen zëra revolte kundër një paragrafi të parashikuar në ndryshimet kushtetuese, me të cilin ...
Kokëdhima refuzon bashkëjetesën me Ramën
Nga L. Skiro Para pak muajsh mediat ishin mbushur me lajmin dhe komente rreth deklaratës së kryeministrit Edi Rama se "do të kaloj pleqërinë me...
Wikileaks/ Hillary merr këshilla nga Soros për Shqipërinë
Gazeta Telegraf e Tiranës ka botuar para tre ditësh një pjesë të kabllogrameve të Wikileaks, në të cilat ka "rrjedhur" korrespondenca mes Clinton,...
Vdes Ettore Bernabei, drejtori i RAI-t: Ishte 95 vjeç
Ai ishte 95 vjeç. Kishte lindur në Firence, ku ishte diplomuar për Letërsi Moderne dhe kishte drejtuar që nga 1951 deri në 1956, “Il giornale del ...
Arianna Huffington do të largohet nga Huffington Post
Bashkë- themeluesja e Huffington Post,  Arianna Huffington tha sot se do të largohet nga kjo kompani për t’u përqendruar në drejtimin e një sipërm...
“Corriere della Sera”: Rrugëtimi i “profesorit” Bledar Ibrahimi dhe rrjeti i xhihadistëve
  Gazeta e përditshme italiane “Corriere della sera” ka publikuar sot në faqet e saj një analizë mbi rolin dhe figurën e shqipta...
Faqja 37 prej 37« E para...102030...3334353637