Reforma u mbyll gojën gazetarëve/ Shkruajnë mediat
  Prej disa ditësh, në mediat e vendit po ngrihen zëra revolte kundër një paragrafi të parashikuar në ndryshimet kushtetuese, me të cilin ...
Kokëdhima refuzon bashkëjetesën me Ramën
Nga L. Skiro Para pak muajsh mediat ishin mbushur me lajmin dhe komente rreth deklaratës së kryeministrit Edi Rama se "do të kaloj pleqërinë me...
Wikileaks/ Hillary merr këshilla nga Soros për Shqipërinë
Gazeta Telegraf e Tiranës ka botuar para tre ditësh një pjesë të kabllogrameve të Wikileaks, në të cilat ka "rrjedhur" korrespondenca mes Clinton,...
Vdes Ettore Bernabei, drejtori i RAI-t: Ishte 95 vjeç
Ai ishte 95 vjeç. Kishte lindur në Firence, ku ishte diplomuar për Letërsi Moderne dhe kishte drejtuar që nga 1951 deri në 1956, “Il giornale del ...
Arianna Huffington do të largohet nga Huffington Post
Bashkë- themeluesja e Huffington Post,  Arianna Huffington tha sot se do të largohet nga kjo kompani për t’u përqendruar në drejtimin e një sipërm...
“Corriere della Sera”: Rrugëtimi i “profesorit” Bledar Ibrahimi dhe rrjeti i xhihadistëve
  Gazeta e përditshme italiane “Corriere della sera” ka publikuar sot në faqet e saj një analizë mbi rolin dhe figurën e shqipta...
Faqja 46 prej 46« E para...102030...4243444546