Emmanuel Bonaparte: Macron deklaron se do të qeverisë si një Perëndi Romake.
Presidenti Francez, Emmanuel Macron ka deklaruar se do të qeverisë Francën si një Jupiter- një mbret i Zotave. Deklratën Macron e bëri të shkurtër...
Deputeti që u rrah në parlament nga socialistët, ‘rreh’ shokët e vet demokratë.
Deputeti i PD Gent Strazimiri, i njohur për rrahjen e tij nga Ben Ndoka dhe disa të tjerë në ambientet e Kuvendit; si dhe i kapur me pistoletë në ...
Klajdi- inxhinieri i informatikës që humbi jetën sot në Himarë
Të gjithë e kanë përjetuar me dhimbje humbjen e Klajdi Shehut. Nga dy pasionet e mëdha që kishte në jetë, njëri i mori jetën. Inxhinieria informat...
Ministri Demokrat/ Junior Meidani, socialist emërohet drejtor i ri i SHKB së Burgjeve
Ka një fjalë të lashtë: "Amiku i armikut tim është miku im". Ndoshta këtë kanë zbatuar ministrat demokrat kësaj here duke lënë në rrugë demokratët...
Besnik Aliaj, koordinator në PD, jep dorëheqjen
Besnik Aliaj, i njohur si kandidat i PD për deputet përballë Fatos nanos së PS në Sarandë në vitin 2005 dhe një nga ekspertët më të besuar në fush...
Shpëtim Gjika i Vlorës ‘legjendar’ në vajtje-ardhje për burg.
Prokuroria e Vlorës përsëri kërkoi 9 vjet burg për Shpëtim Gjikën, ( ish kryetar i Bashkisë Vlorë) me akuzën e shpërdorimit të detyrës, ndërtim të...
Ra kampioni i fluturimit nga urat, ose ‘Dallëndyshja e Gjakovës”. VIDEO
Emri i vërtetë është Sali Riza i Gërqinës, por për shkak të fluturimeve të tij mbi urat, sportisti i famshëm mori edhe emrin “Dallëndyshja e Gjako...
Stalini ‘personi më i shquar në histori’, Putin numër Dy/ Sipas sondazhit Rus:
  Sipas një sondazhi të publikuar nga Qendra Levada e Moskës, ditën e Hënë, rusët e shikojnë Joseph Stalin si “ personi më i shquar në his...
Dorëheqja/ S’ka përgjegjësi me fjalë, pa vepra
Nga: Gjergj Bojaxhi Përshëndetje! Përmes këtij qëndrimi dua së pari të uroj fituesin e zgjedhjeve politike të 25 Qershorit në Shqipëri. Së d...
Faqja 36 prej 51« E para...102030...3435363738...50...E fundit »