Zonja Vlahutin trazon Parlamentin e Evropws. 11 pyetje gozhduese për znj.Mogherin
(FOTO: Eurodeputetja Inberborg Graessle, zonja Mogherini dhe (poshtë) zonja Vlahutin)/ Pas publikimit në media (Tiranë dhe Bruksel) të një kont...
Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare ka zgjatur dy orë
  Sapo ka përfunduar Mbledhja e këshillit  të Sigurisë Kombëtare e zhvilluar nën drejtimin e Presidentit të republikës, Bujar Nishani. Kjo...
Ilir Meta lobon për një ftesë në Inaugurimin e Donald Trump.
(FOTO: Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi)/ Nga Besar Likmeta/ BIRN Marrëveshja e nënshkruar mes LSI dhe McKeon Group, një kopje e së cilës disp...
Mbretëresha ‘gati u qëllua’ nga roja i Pallatit Buckingham
  (FOTO: Mbretëresha Elisabeth)/ Sigurisht që është një privilegj që të jesh anëtar i trashëgimisë  së vjetër i monarkisë së Mbretërisë...
Trump thotë se fjalimin e Inaugurimit do ta shkruajë vetë.
(Presidenti i zgjedhur Trump, Melania dhe djali i tyre, dje në Florida club)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump iu tha vizitorëve në “Florida...
Shërbimet e fshehta të Rusisë nën sulm.
  (Foto: Selia e FSB-së, shërbimet e fshehta ruse, Moskë)   Shërbimet e inteligjencës ruse, GRU dhe FSB janë subjekt i sanksion...
Trump merr një letër ‘shumë të mirë’ për Krishtlindje nga Putin.
  Dje, e Premte, Presidenti i zgjedhur Donald Trump shpërndau një letër që ka marrë nga Presidenti Rus, Vladimir Putin, me rastin e Krisht...
Burri që shkelmoi gruan në shkallët e aeroprtt tmerroi botën me pamjen/ VIDEO E RENDE
Burri u arrestua, sepse e shqelmoi gruan në shkallët e metrosë së aeroportit në Berlin, Gjermani. Por pamja që u shpërnda pëmes internetit ka tmer...
Evakuohet vogëlushja që përcolli në Tweeter ferrin e Alepit
(FOTO: vogëlushja siriane Bana Al-Abed që shpërndau në Tweeter ferrin e jetës së përditëshme nè Alep, 12 tetor 2016). Vogëlushja siriane Bana A...
Agjenti i CIA: Saddam Hussein duhej lënë të qeveriste Irakun!
(FOTO: Saddam Hussein)   Të dy presidentët, Obama dhe presidenti i zgjedhur Donald Trump besojnë se Shtetet e Bashkuara nuk duhej ta ki...
Faqja 7 prej 9« E para...56789