Dera e parë që hapet në Shqipëri për familjet emigrante nga Ukraina
“Bamirësia nuk të varfëron”, kjo moto e përshkruan më së miri qytetarin lezhjan Gjergj Kadeli, i cili hapi dyert e shtëpisë së tij për njerëzit në...
Si e goditi tërmeti Shqipërinë në të njëjtën datë dhe orë para dy vitesh
Pak minuta pas orës 16:00 janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.  Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter. Me e...
Italiani i zhdukur në Pukë fshihej në Vlorë/ Davide Pecorelli shtirej si shkrimtar me emrin Cristiano.
Davide Pecorelli, italiani që inskenoi vdekjen e tij në janar të këtij viti, i ka gënjyer të gjithë. Pasi u zbulua se ishte gjallë në Itali, ai...
New York Times/ Afganët në Shëngjin: “Shkojmë në plazh, shohim vajza gjysmë të zhveshura. Kjo është parajsa”.
Mbërritja në Shqipëri e një pjese të civilëve afganë të larguar nga frika e hakmarrjes talibane po tërheq vëmendje e mediave ndërkombëtare. Gaz...
Rama në Pulja/ Guvernatori: ‘Pavarësisht sa e vogël është Shqipëria, ai është një nga liderët më të rëndësishëm të Europës!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Itali, Pulja, ku ka zhvilluar disa takime me zyrtarët më të lartë atje për arsimin turizmin dhe emergjencat. Ai ë...
Lefter Koka, deputet i PS, lë mandatin e deputetit dhe largohet nga politika
Lefter Koka ka hequr dorë nga mandati si deputet i Partisë Socialiste në Qarkun e Durrësit. Por vendin e tij në Kuvendin e ri pritet që ta zërë...
‘Vizitoni Tajlandën e Vogël në Evropë’: Televizioni francez për Shqipërinë.
Kryeministri Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një video të realizuar nga televizioni publik France 2, që fton shikuesit të zbulojnë Shq...
Gazeta “The Guardian” zbulon metodën e arratisjes së grave nga kampi Al Hol në Siri
Me qindra gra të huaja të lidhura me Shtetin Islamik, janë duke i shpëtuar qëndrimit në kampin Al Hol në Siri duke u martuar me burra që i njohin ...
Reportazh/ Shqipëria nën presion, vatra zjarri në të gjithë vendin
Nuk ka më vetëm një rajon në flakë, pasi në të gjithë vendin janë raportuar vatra zjarresh. Parku Kombëtar i Llogarasë nuk është prekur ende, por ...
Ndodheshin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë! Rama: ‘Operacion i rrezikshëm, do të ketë një tjetër!’
Shkon në 25 numri i shqiptarëve të riatdhesuar nga kampet e ferrit në Siri, Roj e Alhol. Këtë të diel 5 gra shqiptare dhe 14 fëmijë që jetonin pre...