Mjelma e plagosur me çifte, shërohet dhe lihet e lirë në Liqenin e Pogradecit
POGRADEC- Mjelma e plagosur, tashmë është rikuperuar dhe është e lirë të notojë në Liqenin e Pogradecit. Administrata e Zonave të Mbrojtura ka bër...
Larry King, pionieri dhe legjendari i televizionit, vdes në moshën 87 vjeç
-King drejtoi programin 'Larry King Live' për 25 vjet- Larry King, drejtuesi legjendar i programit të intervistave dhe një pionier i televizion...
Thirrja që çoi në vrasjen e Klodian Rashës, ndjekja këmba-këmbës dhe shpresat tek kamerat (dinamika e plotë e ngjarjes)
Gazetarja e Top Channel  Anila Hoxha dha detaje të tjera ekskluzive mbi vrasjen e të riut Klodian Rasha, të cilit po i jepet lamtumira e fundi...
Sot, Dita kombëtare e Rinisë/ Ambasada Amerikane uron: Dita e studentëve që marshuan kundër diktaturës
Ambasada Amerikane në Tiranë shkruan se kjo është një ditë për të njohur studentët trima që marshuan kundër diktaturës dhe sollën demokracinë dhe ...
105 shoferë të arrestuar në një javë.
Andi Bora, TCH Këto patrulla të policisë rrugore, janë të vendosur në disa nga rrugët kryesore të vendit, ku bëjnë monitorimin e shkelësve ...
Ymer Llugaliu, historia e rrallë e profesorit të Mirditës nga Podujeva.
Arratisja për të ndjekur Universitetin e Tiranës dhe kalvari  në Shqipëri Nga Aleksandër NDOJA- -Episodi i parë- Asokohe, por edhe më...
Pandemi…, dasma, dasma, dhe gjoba!
Sa shume njerez martohen ne vendin tone!  Kete pyetje si cudi e bejme shume shpesh, madje sa here shikojme turma te veshura luks dhe makina te...
“Shumë i madh dhe me flokë”, teoria për djalin e BoJo-s
Djali i Boris Johnson Wilfred lindi në 29 Prill, por konspiracionistët nxjerrin ne pah  madhësinë dhe flokët e djalit të vogël për të thirrur për ...
Tuneli special që dezinfekton vizitorët e Putin
Çdo mysafir i presidentit duhet së pari domosdoshmërisht të kalojë nëpër një "tunel dezinfektues" të veçantë. Ja se si funksionon Nga:Federico ...
Profecia e Maya-s ishte lexuar keq: nuk ishte viti 2012, por viti 2020
  Deri më tani në internet teoria që viti 2012 treguar nga Maya në të vërtetë ishte viti 2020 është mbështetur edhe nga të vetëquajturit s...