Reportazh/ Shqipëria nën presion, vatra zjarri në të gjithë vendin
Nuk ka më vetëm një rajon në flakë, pasi në të gjithë vendin janë raportuar vatra zjarresh. Parku Kombëtar i Llogarasë nuk është prekur ende, por ...
Ndodheshin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë! Rama: ‘Operacion i rrezikshëm, do të ketë një tjetër!’
Shkon në 25 numri i shqiptarëve të riatdhesuar nga kampet e ferrit në Siri, Roj e Alhol. Këtë të diel 5 gra shqiptare dhe 14 fëmijë që jetonin pre...
Në Lindjen e Mesme ka edhe gra shqiptare që nuk duan të largohen nga ‘ferri’ i kampeve të Sirisë: Marc Ghorayeb
Marc Ghorayeb këshilltari jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Mu...
Reportazhi i zhdukur për vilën e Metës dhe Kryemadhit, si provë për SPAK!/ FOTO
Nga Adriatik Doçi Kjo skenë krimi është një nga fytyrat e korrupsionit dhe pastrimit të parave të pista nga Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi. Ësh...
Në Lëkurs, nën yje dhe mes Yjesh/ Classical Rock pritet në Sarandë
Esmeralda Selita Yje të skenës që do të lënë gjurmën e tyre në Verën e Sarandës…  17 korrik 2021, Ora 20:00 Nën yjet e qiellit dhe mes Yjeve...
Motra e Sonila Meços maskohet si ‘politikane gjermane’ për të sulmuar Edi Ramën
Ish-qeveritarët e PD dhe LSI nuk dinë më çfarë të shpikin për të bërë të besueshme fushatën e tyre politike dhe të shtiren se kanë një mbështetje ...
TV Agon produkt i disa veprave Penale! Zëri i Amerikës dhe e vërteta e gjyqit të trafikantit Beccheti
Mediat angleze shkruajnë se Presidenti i Leyton Orient, Francesco Becchetti nuk do të ekstradohet në Shqipëri për mashtrim, falsifikim dhe pastrim...
13 vite nga Gërdeci, familjarët me pengun e madh të padrejtësisë! Zamira Durdaj që humbi djalin 7-vjeç nuk dorëzohet: Çështja në SPAK
Edhe në këtë 13 vjetor të tragjedisë së Gërdecit familjarët e viktimave janë mbledhur të gjithë bashkë për të kujtuar të dashurit e tyre në këto d...
Mjelma e plagosur me çifte, shërohet dhe lihet e lirë në Liqenin e Pogradecit
POGRADEC- Mjelma e plagosur, tashmë është rikuperuar dhe është e lirë të notojë në Liqenin e Pogradecit. Administrata e Zonave të Mbrojtura ka bër...
Larry King, pionieri dhe legjendari i televizionit, vdes në moshën 87 vjeç
-King drejtoi programin 'Larry King Live' për 25 vjet- Larry King, drejtuesi legjendar i programit të intervistave dhe një pionier i televizion...