Vdes Bernardo Bertolucci, regjisor i “Tango e fundit ne Paris”.
Romë (AFP) - Regjisori italian Bernardo Bertolucci, filmat e të cilit përfshijnë 'Last Tango In Paris' dhe 'The Last Emperor', ka vdekur në Romë n...
Aktori James Cromwell: Do të kemi ‘Revolucion’, ‘gjak në rrugë’ nëse nuk ndalim Trump!
Pra se të nderohej të Dielën në mbrëmje me çmimin ‘Carney Awards’, aktori  James Cromëell paralajmëroi se Shtetet e Bashkuara do të përballen më n...
Alain Delon në moshën 82 vjeç i thotë lamtumirë kinemasë
Aktori francez: "Nuk do të bëj filmin e tepërt" Nga: Valentina Dardari Alain Delon ka vendosur të ndalojë në 82 vjeç, nuk dëshiron të "bëjë ...
Michael Moore: ‘Nuk e di a do ta kapim vitin 2020’ si demokraci.
Kritiku më energjik ndaj presidentit Donald Trump ka shpërthyer në pesimizëm gjatë një interviste televizive në ABC Tv. Regjisori Moore ka qenë gj...
Aktori francez Gerard Depardieu mohon akuzat e përdhunimit, ‘te pabazuara’
Aktori francez Gerard Depardieu ka mohuar akuzat për përdhunim dhe violence seksuale të enjten pasi një grua paraqiti një denoncim ne polici kundë...
“Stalinist Show’: Artisti paguan 400 njerëz që të jetojnë si në kohën e qytetarëve Sovjetik.
Në një projekt arti që mund të krahasohet me “The Truman Show”, “Big Brother” dhe “Charlie Kaufman”,  filmin Synecdoche, New York, një artist rus ...
5 MINUTAT E FUNDIT: Aktori Gerard Depardieu ‘akuzohet për përdhunim’’
Aktori Francez, Gerard Depardieu akuzohet për përdhunim dhe ngacmim seksual- sipas burimeve gjyqësore. Por ai ka mohuar akuzat. Ai është një ng...
Robert Redford tërhiqet nga skena
Dita e fundit e kondorit: Robert Redford tërhiqet nga skena. Aktori 81 vjeç, nuk do të luajë më, por ndoshta do të vazhdojë si regjisor. Nga: P...
Richard Gere pret një fëmijë në moshën 68 vjeçare?
Gruaja e tretë e Riçard Gere është duke e bërë baba. Aktori ka një fëmijë Nga: Valentina Dardari Richard Gere do të ketë një femije të dytë ...
Ilia Terpini, kineasti i 26 filmave, ndahet nga jeta 82 vjeç. FOTO
  Nga Albina Gjergji, KJ/  Po i ikin kësaj bote një e nga një jo vetëm njerëzit e mirë, por edhe profesionistët e jashtëzakonshëm, të c...
Faqja 4 prej 10« E para...23456...10...E fundit »