Një gjeorgjian mashtronte shqiptarët dhe pastronte paratë me kompaninë e naftës ‘Gulf’
  Top Channel zbulon se prapa kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim...
Presidenti Trump thotë se nuk do të pranojë çmim të lartë për naftën.
WASHINGTON (Reuters) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ditën e Premte kritikoi OPEC për reduktimin e prodhimit të naftës gjë që ...
Kompanitë offshore/ Falimenton Gulf, kush i mbron konsumatorët?!
Rëënia e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e Gulf dhe ndërpreu aktivitetin, pasi kishte shitur qindr...
Pse u arratisen nga banka 2 miliardë euro? I thithën Vettingu dhe taksat.
-Është një e pesta e gjithë parasë në vend...- Paraja jashtë sistemit bankar shqiptar arriti kulmin në fund të 2017 duke regjistruar një shifër rek...
Sa do paguajmë për Durrës-Kukës në 31 vjet? Koncesionari merr 400 milionë euro
Analizë nga revista 'Monitor'/ Sipas parashikimeve nga kontrata per koncesionin e segmentit Milot-Morinë, të ardhurat e kompanisë pritet të jenë rr...
Sa shpenzon një familje në ditë? 80 për qind e shqiptarëve jetojnë me më pak se 10 dollarë
Rreth 80 për qind e popullsisë së Shqipërisë jeton me më pak se 10 dollarë në ditë. Sipas portalit ‘Our World in Data’, i cili ka përpunuar të dhë...
STUDIMI I FMN: Shqipëria ka ‘adoptuar’ varfërinë; edhe në vitin 2020 do të jemi më të varfrit e kontinentit.
Të ardhurat për frymë të Shqipërisë në vitin 2022 pritet të arrijnë në 6,206 dollarë, nga 4,520 dollarë që ishin në vitin 2017, sipas statistikave...
Në 10 vjet, Euro nuk është parë kaq ulët. Në treg hyn shumë valutë…, nga ku!?
Monedha e përbashkët Euro ka vijuar te nënçmohet në tregun tonë vendas, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro është këmbyer sot me 131...
FMN i kërkon qeverisë: ‘Pezulloni koncesionet. Ndal propozimeve nga privatët’.
Fondi Monetar Ndërkombëtar i kërkon Qeverisë të ndalojë përkohësisht dhënien e koncesioneve nga programi 1 miliardë euro. Kërkesa e fortë vjen nga...
Dështon projekti i bujshëm i Karpenit me ‘5 miliardë euro’, negociatat ‘fake’…
Qeveria shqiptare ka mbyllur pa rezultat negociatat me kompaninë ‘Star Bridge Port Developments Limited’ për ndërtimin e portit të Karpenit në zon...
Faqja 12 prej 22« E para...1011121314...20...E fundit »