Segmenti Milot-Fier/ Rama: Korridori blu një ambicie dhe prioritet, do lidhë jugun e Kroacisë, Malin e Zi, Shqipërinë dhe Greqinë
Gjatë prezantimit të segmentit Milot-Fier Kryeministri Edi Rama ka thënë se do të jetë me pagesë por do të ketë dhe rrugë pa pagesë me kushte të t...
Hapet gara për koncesionin Milot- Fier, Balluku: 115 kilometra për 75 minuta, do të lehtësojë bashkëpunimin rajonal dhe europian
Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka prezantuar sot projektin e segmentit Milot- Fier i cili është 115 kilometra dhe tashmë është hapur...
“Shqiptarët janë lodhur nga politika”, Yuri Kim për klimën e biznesit në vend
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ishte e pranishme gjatë prezantimit të indeksit së biznesit për 2019 nga Dhoma amerikane. Në fjalën e saj Yuri...
Tuneli i Llogarasë /Për 10 minuta nga Orikumi në Palasë
Kryeministri Edi Rama e konsideroi sot “tunelin e  Llogarasë një vepër me rëndësi strategjike për turizmin në rivierën e Jonit. Në shpalljen e ...
Shfaqet projekti i tunelit të Llogarasë. Rama: ‘Do të realizohet shumë shpejt!’
Kryeministri Edi Rama dekaroi se do të realizohet shp[ejt projekti i tunelit të Llogarasë. Ai bëri  prezantimin e garës ndërkombëtare për tunelin ...
Bëhet gati ligji për regjistrimin e pronarëve shqiptarë. Nis gjuetia mbi paratë e fshehura në parajsat fiskale.
Muhamed Veliu/ TCH Qeveria ka nisur konsultimin publik për një projektligj përmes të cilit synohet identifikimi të gjithë shqiptarëve që ka...
Rifillojnë flututrimet nga Rinasi/ TIA: ‘Nisjet ende të kufizuara’.
Rinisin fluturimet ne Aeroportin “Nene Tereza”. TIA ka njoftuar se diten e sotme rifillojne fluturimet nga Vjena, Beogradi, nga Athina dhe nje flu...
Përfundon Bypassi i Fierit, Rama: Brenda muajit hapim garën për “Korridorin Blu”
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në inaugurimin e hapjes së Bypass-it të Fierit, ndërsa tha se nga sot rruga është në dispozicion të pu...
Do të hiqet edhe TVSH. Rama për biznesin e vogël: Do kenë zero taksa, do jenë aleatë të shtetit
Kryeministri Edi Rama premtoi sot në një konferencë për mediet, se shumë shpejt biznesi i vogël nuk do ketë taksa fare. Ai vlerësoi biznesin ...
Rama në konferencë me Financat: Sukses i Shqipërisë, del në tregjet ndërkombëtare me eurobondin.
Kryeministri Edi Rama deklaroi ditën e sotme në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministren e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe të R...