Hapet rruga Kardhiq-Delvinë, tani Tiranë- Sarandë 3 orë më pak
Rruga e re Kardhiq-Delvinë, e cila shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës, është gati.  Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë, Mirela...
Shqipëria i qëndron Kinës më larg mes vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor.
 Moszhvillimi ekonomik dhe reduktimi i kapaciteteve demokratike, si dhe qasja e rezervuar dhe prania e pamjaftueshme e Bashkimit Evropian dh...
Karavasta/ Parku fotovoltaik, më i madhi në gjithë Ballkanin; ndëtimi i tij nis sot.
 Parku më i madh fotovoltaik jo vetëm në Shqipëri, por në gjithë Ballkanin, do të marrë jetë zyrtarisht, për ta kthyer vendin në një...
Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bor...
Pse u vonuan satelitët ‘Albania’? Rama: Morën më shumë kohë prej procedurave. Do të vijnë brenda këtij viti!
"Dronët dhe satelitët do të vijnë brenda këtij viti". Ky ishte premtimi i kryeministri Edi Rama në konferencën për “Teknologjinë dhe Inovacionin n...
Samiti i G7-ës po diskuton një kufi ndërkombëtar për çmimin e naftës ruse
Liderët e G7-ës janë mbledhur në një samit në Bavari, ku po shpalosin propozimet për të ulur çmimin e naftës dhe gazit rus, duke “goditur” kështu ...
Çfarë janë, më në fund, kriptomonedhat në Shqipëri? Financuese të terrorizmit dhe veprave kriminale; ja kaq!
Shërbimi Informativ i Shtetit (SHISH) në raportin e tij të fundit për vitin 2021 shpjegon se si funksionon veprimtaria e prodhimit t...
Bypass-i i Vlorës hapet përfundimisht më 9 korrik. Rama publikon videon
  Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të diel e ka nisur duke publikuar pamjet nga Bypass-i i Vlorës. Rama bën me dije se ky Bypass do ...
Abuzime në regjistrat e Kadastrës, Lame: Do të ndëshohen abuzuesit
Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një konferencë për shtyp bëri me dije se në regjistrat e Drejtorisë rajonale të Tiranës, janë kryer ...
Në plazhin e Durrësit ndodh çmenduria: ‘Nuk lejohet rëra e detit, po deshe shtriu në shkallët e betonit’.
Sezoni turistik ka nisur dhe qytetarët për t’i shpëtuar temperaturave të larta të kësaj vere kanë vijuar edhe gjatë ditëve të javës të bëjnë p...