BBC shkruan se kryeministri Britanik Johnson po kurohet nga mjekët më të mirë të Mbretërisë së Bashkuar. Ai u shtrua në spital mbrëmë dhe po i nënshtrohet një trajtimi intensiv kundër sëmundjes së koronavirusit.

BBC thekson se kryeministri Boris Johnson po trajtohet me trajtim intensiv, në një kohë kur numri i të vdekurve në botë po ngjitet lart.

Kryeministri Boris Johnson e ka kaluar natën në terapi intensive në një spital në qendër të Londrës pasi simptomat e koronavirusit erdhën duke u përkeqësuar.

Downing Street tha se ai u dërgua në spital sipas këshillave të ekipit të tij të mjekëve dhe është duke marrë një “trajtim të shkëlqyer”.

Zoti Johnson i ka kërkuar sekretarit për Punët e Jashtme Dominic Raab që ta zëvendësojë, shtoi zëdhënësi.

 

VERITAS.COM.AL