Caktohet data kur Trump do ta takojë presidentin e Kinës, Xi, në Florida: 6 dhe 7 Prill.
 (FOTO: Zoti Trump e uli tensionin kur e telefonoi zotin Xi muajin e kaluar)/ Kina ka konfirmuar datat kur Presidenti Xi Jinping do të udhëtojë...
Trump bën thirrje për hetime mbi lidhjet e Clintonëve me Rusinë
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe ish- sekretare e shtetit e SHBA, Hillary Clinton)/ Presidenti Donald Trump postoi në Twitter të ...
A ishte fajtori Paul Rayan për tërheqjen e ligjit kundër Obamacare?
  Thuajse në të njëjtën kohë që ishte menduar të votohej në Dhomën e përfaqësuesve  të SHBA ligji i Paul Rayan që zëvendësonte ligjin e  m...
Është momenti kur Kongresi duhet të votojë për Trumpcare; kjo është çështja sot.
  Duket se nga Shtëpia e Bardhë dhe nga Senati Republikan (GOP) kërkojnë të jenë në kontakt me kërkesat e konservatorëve për të nxjerrë ng...
Sekretari i Shtetit, Tillerson, nuk do të jetë në takimin e ministrave të NATO-s
(FOTO: Rex Tillerson i ka mbyllur lidhjet me qeverinë e Rusisë, qëkurse ishte CEO i Exxon Mobil)/ Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson,...
Shtetet e Bashkuara ndalojnë laptopë dhe tabletë që të udhëtojnë me avion nga tetë vende.
Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar pajisje elektronike që të udhëtojnë në kabinën e bagazheve të avionëve nga  tetë vende, kryesisht nga Lindja e Me...
Administrata Trump paraqet kërkesat për Murin Kufitar; kërkon oferta për ndërtimin e tij.
Sipas propozimit të administratës së Trump, muri kufitar pritet të jetë 30 këmbë i lartë dhe në asnjë pjesë të tij jo më pak se 18 këmbë, për të f...
Robert Barnes: Gjykatësi i Obamës nga Hawaii që goditi urdhrin e Trump për ndalimin e Myslimanëve ka të drejtë që të sjellë cilindo nga vendet e terrorizmit drejt Amerikës.
  Të mërkurën pasdite një gjykatës federal  dhe i emëruar nga Obama, ndaloi hyrjen në fuqi të urdhrit ekzekutiv të presidentit të Shteteve...
Premtimi i Trump: Në muajin shkurt u shtuan 235,000 vende pune
Tregu i punës ka nisur të flasë me zë të fortë. Punësimi në vend u rrit në shkurt edhe me 235,000 vende të reja pune, ndërsa shkalla e papunësi...
Madeleine Albright është e shqetësuar pse Donald Trump nuk ka gra në qeveri.
(FOTO: Allbright (djathtas) thotë "në djall vafshin ata që votojnë Bernie Sanders para Hillary (majtas)/ Të Mërkurën, në MSNBC, ish sekretare e...
Faqja 2 prej 1112345...10...E fundit »