Djali i kandidatit për zëvendës president në SHBA arrestohet për organizim trazirash të dhunshme kundër Trump.
Djali më i vogël i ish kandidatit për zëvendës presidnet në SHBA, sikur të fitonte Hillary Clinton, senator i Virginia, Tim Kaine është arrestuar ...
Më datë 20 mars mbahet dëgjimi publik mbi hetimin e lidhjeve Rusi-Trump.
(FOTO: Presidenti Putin i Rusisë)/ Dëgjesa e parë publike do të mbahet nga Komiteti i Inteligjencies dhe do të ketë për objekt hetimet mbi ndër...
Demokrati Chuck Schumer ka në plan të ndërtojë “Murin Blu” kundër Donald Trump
(FOTO: Senatori demokrat Chuck Schumer)/ Lideri i Demokratëve në Senatin Amerikan shpreson ta gozhdojë presidentin Donald Trump gjatë gjithë pr...
Ish shefi i Inteligjencies Amerikane mohon përgjimet, por edhe pohon se e monitoruan Kullën Trump “pa vendim gjykate”.
(FOTO: James Clapper- ish shefi i Inteligjencies Amerikane)/ Drejtori i Inteligjencies Amerikane në p;eriudhën e zgjedhjeve në Amerikë ka mohua...
Salvini i Italisë kërkon aleancë me Administratën e Trump
(FOTO: Donald Trump dhe Matteo Salvini)/  Lideri i  “Liga Nord” të Italisë, Matteo Salvini, tha se ai ka ndërmend që t’i mposhtë partitë e tjer...
SENATI KONFIRMON SESSIONS SI PROKUROR I PËRGJITHSHËM, DËSHTOJNË DEMS
  (FOTO: Betohet Jeff Sessions, Prokuror i Përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara)/ Senati i SHBA votoi  Senatorin Jeff Sessions, R-Ala.,...
Senati voton për t’i “mbyllur gojën” Elizabeth Warren.
(FOTO: Elisabeth Warren)/ -Pothuaj menjëherë, mediat e kthyen këtë histori në një titull kryesor të shtypit kombëtar- Senati votoi të martën...
Muri i Trump do të ndërtohet në më pak se dy vjet- premton Kelly.
Sekretari i ri i Departamentit Homeland Security (DHS), gjeneral Marine John Kelly, beson se do të arrijë të bëjë të mundur që premtimi i presiden...
Presidenti Trump pritet të bëjë hapin e parë për shërimin e financave.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ditën e  premte pritet që bëjë hapin e parë për të kthyer rregulloren e shërbimit financiar. ...
Mattis paralajmëron Korenë e Veriut për një përgjigje “shastisëse” nëse përdor armë bërthamore.
( FOTO: James Mattis ka qenë në bisedime me homologun e tij të Koresë së Jugut,  Han Min-koo)/ Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Jam...
Faqja 3 prej 1112345...10...E fundit »