Tërmet 4.3 në Kretë, Greqi. Nuk ka lajm për dëme.
Sot në mëngjes, një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter i ka goditur brigjet e ishullit grek të Kretës. Epiqendra ishte në 48 kilometra ...
Një terrorist kosovar vdes në Siri duke sulmuar si kamikaz
(FOTO: Blerim Podvorica para sulmit vetëvrasës)/ Kosovari 29 vjeçar Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të ...
Kryeministri Rama- kundër tregut të përbashkët në Ballkan
  Kryeministri Edi Rama ka thënë se BE do të fillojë bisedimet për anëtarësim me Tiranën deri në fund të këtij viti. Ai në një intervis...
Një tërmet i fortë godet ishullin Lesbos në Greqi
(FOTO: Skuadrat e shpëtimit kërkojnë për viktima në gërmadhat në fshatin Vrisa)/ Një tërmet i fortë ka goditur bregdetin Aegean në perëndim të ...
Zgjedhjet në Kosovë: Exit Pollet nxjerrin kryeministër Ramush Haradinaj
Sipas Exit Polliit të realizuar nga Klan Kosova koalicioni PAN me Ramush Haradinajn, Kadri Veselin dhe Fatmir Limajn del fitues në zgjedhjet e sot...
Ivanov i Maqedonisë do të takohet sot me Putin në Moskë
Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov i ftuar nga Presidenti i Rusisë, sot në Moskë do të takohet me presidentin e Federatës Ruse, V...
Kosova detyrohet të shkojë në zgjedhje; sot ra qeveria Mustafa
Me 78 vota pro, Kuvendi miraton mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës. Mocioni i opozitës ka mbledhur votat e nevojshme ...
Kosovë: Zyrat e shtetit po ruhen nga forca të shumta policie. Çfarë po ndodh?
Në Prishtinë ka lëvizje shumë të mëdha të Policisë- siç raporton ‘Exress’. Njoftohet se hyrja për në qytetin e Prishtinës është bllokuar plotës...
Greqia shton edhe një kusht për negociatat Shqipëri-BE, përveç Reformës në Drejtësi, drogës dhe krimit…
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka gjetur rastin që të flasë për publikun ditën e Diel, kur zërat politik i lënë vendin një heshtjeje...
Kosova konsiderohet si vend me “rrezik të lartë” nga terrorizmi, sipas Departamentit të Shtetit
Departamenti Amerikan i Shtetit ka lëshuar një paralajmërim për udhëtimin e qytetarëve të vet në mbarë Evropën për shkak të kërcënimit me sulme te...
Faqja 20 prej 26« E para...10...1819202122...E fundit »