Turqi: Dita e parë e erës ” Erdogan”.
Presidenti Recep Tayyip Erdogan ditën e Hënë mori pushtetin më të madh që ka pasur deri më sot ndonjë lider i Turqisë në shumë dekada. Të hënën ai...
Thaçi i Kosovës takohet me Medvedevin e Rusisë dhe i kërkonr “të vendoset komunikim” mes dy vendeve
Mes debateve të shumta për lidhjet e vendeve të Ballkanit ;perëndimor me Rusinë dhe ndikimin Rus në rajon, presidenti i Kosovës ka kërkuar nga kry...
Erdogan i kthen nderin Thaçit për komplotin kundër Gylenistëve/ Media në Kosovë. FOTO
Presidenti i Kosovës,  Hashim Thaçi, ka mbërritur në Ankara për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Recep Tayyip Erdogan si president i ...
Zbehen premtimet e BE, Kosova ‘udhëton’ për në tryezën Trump- Putin
Nga: Deutsche Welle/ Nuk është krejt e saktë nëse flasim për një kthesë të madhe në politikën e jashtme serbe, por kohët e fundit po shihet se krer...
Maqedoni: Presidenti Ivanov refuzon dekretimin e marrëveshjes për emrin e ri të shtetit
Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov ka vendosur të mos e dekretojë Marrëveshjen për emrin “Maqedonia e Veriut” të arritur mes qeverive të Maqedo...
Një përfaqësues i Opozitës Turke qëllohet për vdekje gjatë zgjedhjeve presidenciale.
Një përfaqësues lokal nga një parti opozitare është qëlluar për vdekje gjatë votimeve të të dielës për zgjedhjet presidenciale në Turqi- konfirmon...
Edogan shpall fitoren pas një rezultati jo zyrtar
  Lideri jetëgjatë i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan thotë se rezultati jo zyrtar i zgjedhjeve presidenciale tregon se ai ka fituar zgjedhje...
A do të vendosen ushtarë në kufijtë e jashtëm të BE (dmth., edhe në Shqipëri)?
(Para takimit të jashtëzakonshëm për politikën ndaj refugjatëve disa shtete kërkojnë një izolim më të madh të shteteve të tyre. Në takimin e Bruks...
Turq nga gjithë bota po kthehen në shtëpi për të shpëtuar vendin nga Erdogan
Sipas New York Times/ Turq nga e gjithë bota po udhëtojnë për në shtëpi që të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare. Kjo mund të duket e kotë, për...
Cili është Muharrem Ince, ai që mund të bëhet president i ri i Turqisë?
Sot, e diele 24 qershor, mbahen zgjedhjet e parakohshme presidenciale në Turqi të thirrura nga presidenti i tanishëm, Recep Tayip Erdogan në muaji...
Faqja 20 prej 36« E para...10...1819202122...30...E fundit »