Media: Rama dhe Vuçiç të pandashëm, darkojnë në resortin turk.
Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Kongresin Botëror të Naftës që u zhvillua në Turqi. Ai u takua me presidentin Erdogan, presidentn serb Vuçiç, ...
Protestat në Turqi: Vërshimi në Stamboll, përfundon marshimi anti- Erdogan
  Djetëra mijëra njerëz janë mbledhur në Stamboll në përfundim të marshimit të protestës prej 450 kilomtra kundër qeverisë së Presidentit ...
Rama takon Erdogan në Stamboll, zbulon projektet e përbashkëta
Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në “Facebook”, ka bërë të ditur se është takuar me Presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdoğan. Rama k...
Yee: Ballkani Perëndimor, 30 vjet pas vendeve të BE-së
“Vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë as për 30 vjet mesataren ekonomike të Bashkimit Evropian”, deklaroi Zëvendësndihmësi i sekretarit...
Hoyt Brian Yee: “ Hiqeni nga mendja “hartën tjetër” të Ballkanit!”
Ndihmës sekretari Amerikan, Hoyt Brian Yee, ka theksuar se Amerika nuk e ka ndryshuar politikën dhe as interesin e saj ndaj Ballkanit. Në një inte...
I arrestuari për krime në New York, shofer i Konsullatës së Kosovës
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u publikua dje njoftimi për arrestimin e gjashtë personave në Nju Jork, mes të të cilëve dy shqiptarë dhe disa ...
Tërmet 4.3 në Kretë, Greqi. Nuk ka lajm për dëme.
Sot në mëngjes, një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter i ka goditur brigjet e ishullit grek të Kretës. Epiqendra ishte në 48 kilometra ...
Një terrorist kosovar vdes në Siri duke sulmuar si kamikaz
(FOTO: Blerim Podvorica para sulmit vetëvrasës)/ Kosovari 29 vjeçar Blerim Podvorica raportohet ta ketë vrarë veten derisa me veturën e tij të ...
Kryeministri Rama- kundër tregut të përbashkët në Ballkan
  Kryeministri Edi Rama ka thënë se BE do të fillojë bisedimet për anëtarësim me Tiranën deri në fund të këtij viti. Ai në një intervis...
Një tërmet i fortë godet ishullin Lesbos në Greqi
(FOTO: Skuadrat e shpëtimit kërkojnë për viktima në gërmadhat në fshatin Vrisa)/ Një tërmet i fortë ka goditur bregdetin Aegean në perëndim të ...
Faqja 26 prej 33« E para...1020...2425262728...E fundit »