Ushtria siriane hyn në aleancë të re me Kurdët në Manbij. Kurdët kërkojnë mbrojtje kundër Turqisë.
( Foto nga: AFP/File / Delil SOULEIMAN)/ Kurdët Sirian mbajnë një portret të Presidentit Bashar al-Assad gjatë një demonstrate në qytetin në ve...
Pas mbrojtjes së patundur të Khashoggi, Turqia është nominuar burgosësja më e keqe e gazetarëve në botë
  Nga: Breitbart News/ Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve (KMG) botoi të enjten raportin e tij vjetor mbi gazetarët e burgosur dhe kam...
Izrael/Soros fut duar në Bregun Perëndimor, synon ‘Booking.com’ mbi listat hebraike.
( FOTO: Nga AXEL SCHMIDT/AFP/Getty Images) Nga Breitbart News Human Rights Watch, një organizatë e financuar masivisht nga aktivisti miliard...
Turqi, Erdogan emëron veten si kreun e Fondit sovran
Presidenti ka futur duart mbi një institucion financiar kyç për Turqinë, duke centralizuar edhe më shumë kontrollin e vendit që po përjeton një kr...
Lira në nivelin minimal mbi dollarin: Turqia frikëson tregjet
Monedha e Ankarasë në minimumin historik mbi dollarin. Sulltani: "Në progres manovra kundër nesh". Dhe bursat ne kolaps Nga: Angelo Scarano / ...
Vladimir Putin betohet si President i Rusisë për herë të katërt, edhe për gjashtë vjet të tjerë. VIDEO
Vladimir Putin është betuar të hënën edhe për gjashtë vjet si president i Rusisë, me një rëne të vogël të mbështetjes popullore dhe me një kosto p...
Para 16 minutave/ Kryeministri i Armenisë dha dorëheqjen pas protestave për ‘kapje të pushtetit.
Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan ka dhënë dorëheqjen pas disa ditësh protestash të rrugës në shkallë të gjërë kundër tij. “ Mbështetësit...
Armenët nuk pranojnë transferimin e pushtetit ligjor; dalin në rrugë e kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit
Organizatori i protestave anti- qeveritare në Armeni thotë se do të mbajë bisedime me kryeministrin Serzh Sargsyan, sot paradite, e Dielë. Niko...
Ka rënë një avion në Rusi dhe ka marrë jetën e 71 personave
Një avion rus u rrëzua këtë të diel vetëm 10 minuta pas ishte ngritur nga një aeroport i Moskës. Avioni u rrëzua në afërsi të fshatit Argunovo, në...
Mizori në Turqi: Agjencia shtetërore thotë se vajzat mund të martohen që në moshën 9 vjeç.
Agjencia shtetërore e punëve me besimet fetare është vënë nën kritika shumë të ashpra ditën e Enjte, nga opozita kryesore pasi tha se vajzat e rej...
Faqja 2 prej 1712345...10...E fundit »