Trump kërcënon: ‘Përgatitu Rusi…, raketat po vijnë!’
"Ju nuk duhet të jeni partner me një Kafshë që vret popullin e tij me gaz dhe kënaqet duke e bërë atë!" tha Presidenti Trump në Twitter. Pasi ambas...
Rusia paralajmëron Shtetet e Bashkuara mbi aksionin e mundhshëm ushtarak mbi Siri
Rusia i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shmangë ndërmarrjen e veprimeve ushtarake në përgjigje të sulmit kimik në Siri. "Edhe një h...
Shtetet e Bashkuara dënon oligarkët- aleatë kyç të Putin për “aktivitete malign” në mbarë botën
Shtetet e Bashkuara ka imponuar sanksione mbi shtatë oligarkë rus dhe 17 zyrtarë të lartë të qeverisë, me akuzën ndaj tyre të "aktiviteteve malin ...
Burgoset personi i parë i hetuar nga FBI mbi ‘marrëveshjen’ Trump- Rusi
Personi i parë që është burgosur si pjesë e hetimeve të FBI mbi marrëveshjen e fshehtë të dyshuar mes ekipit të fushatës zgjedhore të Donald Trump...
Rusia përgjigjet flakë për flakë; dëbon 60 diplomatë Amerikanë.
(FOTO: Konsullata e Shteteve të Bashkuara në St Petersburg është mbyllur)/ Rusia ka dëbuar 60 diplomatë të Shteteve të Bashkuara dhe ka mbyllur...
Zgjedhjet në Rusi: Trump uron Putin për fitoren.
Presidenti i Shteteve të Bashkuar, Donald Trump ka folur me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për ta uruar mbi fitoren e tij në zgjedhjen s pre...
I FUNDIT: Rusia, e ashpër ndaj SHBA mbi mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të UN mbi protestat në Iran.
Rus ka kritikuar frikshëm Shtetet e Bashkuara për thirrjen e Këshillit të Sigurimit të kombeve të Bashkuara mbi protestat në Iran. I dërguari i...
CIA ndihmoi në ndalimin e sulmit terrorist në Rusi. Putin falënderon Trump.
(FOTO: Katedralja Kazan në St. peterburg ku ishte planifikuar shpërthimi)/ Informacione të siguruara nga CIA ndihmuan shërbimet e sigurisë së R...
‘Mblidhet Juria e madhe’ për hetimin e lidhjeve Trump- Rusi.
(FOTO: Kallëzimi nga ish- drejtori i FBI, Mueller (djathtas) është denoncuar si "gjueti shtrigash" nga presidneti i Shteteve të Bashkuara)/ Një...
Faqja 4 prej 41234