Zëra se Shefi i stafit Gen. John Kelly kërkon dorëheqjen, por nga Shtëpia e Bardhë nuk ka asnjë fjalë.
Shefi i Stafit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly ka shprehur vullnetin që të japë dorëheqjen dhe propozimin e ka dërguar të presidenti Donald Trum...
Trump: ‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’. 73 Demokratë bashkohen me Republikanët.
‘Ju po flinit kur u zhbllokua qeveria amerikane’- ka shkruar presidenti Trump Dhoma e Përfaqësuesve i dha fund bllokimit të qeverisë amerikane ...
Donald Trump e ka lexuar memon kontraversale të Inteligjencies së FBI, plani për ta shpërndarë të premten.
Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë ka konfirmuar pë reporterët se Presidenti Donald Trump e ka lexuar memo-n e Komitetit të Inteligjencies Kombëtare ...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë...
Vlerësim i fuqishëm për fjalimin e presidentit Trump mbi ‘Deklaratën e Bashkimit’
Fjalimi i parë i Presidentit Donald Trump mbajtur para Kongresit ka ngjallur vlëerësim të fuqishëm, entuziazëm dhe 'zjarr' në sytë e amerikanëve- ...
Fjalimi i parë në Kongres, Trump bën ‘Deklaratën e Bashkimit’: Ky është “momenti i ri Amerikan”.
Presidenti Donald Trump, përmes një ngjitjeje të fuqishme ka shpallur 'momentin e ri Amerikan' teksa mbajti fjalimin e tij të parë në Kongres mbi ...
Presidenti Trump sot do t’i drejtohet kombit Amerikan me fjalimin e parë.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të mbajë sot fjalimin e parë drejtuar kombit. Trump do të flasë në Kongresin amerikan pas një ...
Shtëpia e Bardhë propozon aministi për 1.8 milionë ilegalë në shkëmbim të 25 miliardë dollarë për Murin, fundin e emigracionit dhe të vizave të llotarisë.
Shtëpia e Bardhë ka zbuluar propozimin për zgjatjen e statusit legal dhe hapjen e rrugës për dhënien e shtetësisë 1.8 milion emigrantëve ilegal që...
Trump u jep fund spekulimeve mbi hetimet. “Jam gati, po pres pyetjet”, deklaroi ai
Presidenti Donald Trump me deklaratën e para pak orësh, iu ka dhënë fund spekulimieve të mediave se 'nuk do që të përballet me hetimet mbi Rusinë"...
Presidenti Trump fton presidentin francez, Macron, për vizitë shtetërore në Presidencë.
Presidenti amerikan, Donald Trump do të mirëpresë këtë vit presidentin francez, Emmanuel Macron, në Shtëpinë e Bardhë, ka njoftuar një zyrtar i la...
Faqja 10 prej 35« E para...89101112...2030...E fundit »