Donald Trump i furishëm ndaj Steve Bannon: ‘Humbi jo vetëm punën, por edhe mendjen’.
Presidenti Donald Trump u përgjigj personalisht ndaj komentit të ish shefit strategjist Steve Bannon rreth anëtarëve të familjes së tij, Jared Kus...
Donald Trump tall Kim Jong-un: Butoni im nuklear është “shumë më i madh”.
Presidenti Donald Trump e ka tallur Kim Jong-un ditën e Martë në përgjigje të fjalimit të mbajtur nga diktatori i Koresë së Veriut me rastin e Vit...
Donald Trump iu uron ‘Vit të Ri të Gëzuar’ atyre që e urrejnë, madje edhe mediave ‘Fake News’.
Presidenti Donald Trump i shtriu urimet e tij të ngrohta për gjithë Amerikanët, me rastin e Vitit të ri; madje ai uroi edhe ata që e urrejnë dhe m...
Presidenti Trump merr pozicionin e lidershpit ndaj protestave në Iran
Ndryshe nga paraardhësi, Obama, Presidenti Donald Trump nuk ka hezituar të marrë pozicionin e lidershipit ndaj protestave në Iran kundër mbështetjes p...
Në këtë të ftohtë rekord, Trump përqesh ata ‘të ngrohjes globale’: “Na jepni një çikë ngrohje!” nga e juaja.
Në këtë të ftohtë polar që ka përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe Kanadanë (-40C), presidenti Trump u tall me alarmistët ë ngrohjes globale ditën e ...
Nikki Haley do të shtrojë gosti për vendet që nuk pranuan rezolutën e OKB mbi Jerusalemin.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, Nikki Haley do të shtrojë një pritje për ambasadorët e vendeve që nuk mbështetën  votën e Asamblesë së...
Jeff Sessions urdhëron ri-analizë të provave nga hetimet e ‘Uranium One’.
Tom Winter, Pete Williams, dhe Ken Dilanian të NBC raportojnë se Prokurori i Përgjithshëm General Jeff Sessions ka urdhëruar prokurorët e DOJ që t...
Amerika thotë se çdo shtet do të firmosë “kush është kundër nesh” mbi Jerusalemin. Ç’do të bëjë Shqipëria?
Para tre ditësh, ministri i Jashtëm shqiptar, Bushati, tha se ‘ambasada e Shqipërisë në Izrael do të vazhdojë të qëndrojë në Tel Aviv”, pavvarësis...
Triumfon Trump: Senati Amerikan kalon ligjin mbi Reformën e Uljes së Taksave, më i madhi në histori.
(BBC- para 31 minutash)/ Senati i Shteteve të Bashkuara ka kaluar ligjin mbi sistemin më të fuqishëm të rishkimit të taksave për më shumë se tr...
Që sot, e hënë, presidenti Trump e quan Kinën një ‘konkurrent strategjik’.
Presidenti Trump do ta quajë Kinën “konkurrent strategjik” në të ardhmen e Strategjisë së Sigurisë Kombëtare që do të zbulohet të hënën- sipas zyr...
Faqja 20 prej 42« E para...10...1819202122...3040...E fundit »