Presidenti Donald Trump do të shkojë “shumë shpejt” në Florida
Presidenti Donald Trump ka thënë se ka planifikuar të udhëtojë për në Florida "shumë shpejt". "Shpresoj se atje nuk ka shumë njerëz në rrugë" t...
Donald Trump u bën thirrje amerikanëve: ‘Largohuni’ nga Tufani ‘Epik’ Irma!
Presidenti Donald Trump iu ka bërë thirrje Amerikanëve që të marrin rrugët dhe të  largohen Irma, që po bëhet gati për një stuhi historike. “Tu...
Në SHBA merr fund epoka e ilegalëve, shfuqizohet DACA. Jeff Sessions njofton dorëzimin
Prokurori i Përgjitshëm i Shteteve të Bashkuara, Gjeneral Jeff Sessions, sot, e martë, iu dha fund thashethemeve  rreth një 'amnestie' të një prog...
Donald Trump shërben ushqim për viktimat e Tufanit në Houston. Shërimi i Texas kushton 180 miliardë dollarë.
President Donald Trump e kaloi kohën të shtunën në Houston duke shpërndarë ushqime për të goditurit nga stuhia, para se të vinin punonjësit e Kryq...
Shtetet e Bashkuara paralajmëron Korenë e Veriut për “përgjigje masive ushtarake’
Shefi i Pentagonit, James Mattis tha se çdo kërcënim ndaj Shteteve të Bshkuara ose kundër aleatëve të SHBA nga Koreja e Veriut do të përballet me ...
Presidenti Trump  kërkon 8,7 miliardë dollarë në ndihmë të shteteve të goditura nga Harvey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i ka kërkuar Kongresit 8.7 miliardë dollarë, si një pagesë fillestare për të ndihmuar në shërimin e e...
Trump: “Qeverinë time do ta mbyll’ duke ndërtuar murin.
Donald Trump ka pranuar se do ta mbyllë qeverinë nëse vetëm duke ndërtuar murin gjatë kufirit me Meksikën. Presidenti i Shteteve të Bashkuara i...
Donald Trump: “Trupat Amerikane do të qëndrojnë në Afganistan!” Talibanët: “Do të jetë varrezë!”.
Presidenti  Donald Trump ka thënë se tërheqja e nxituar e Shteteve të Bashkuara nga Afganistani  mund të lërë vakuum që ta mbushin terroristët. ...
Ivanka Trump i dha dorën e fundit Steve Bannon për ta nxjerrë nga Shtëpia e Bardhë.
Një raport i 'Daily Mail' citohet si burim se Ivanka Trump ka marrë përgjegjësinë për të nxjerrë Steve Bannon jashtë Shtëpisë së Bardhë- shkruan B...
Steve Bannon: “Po largohem nga Shtëpia e Bardhë dhe po shkoj në luftë për Trump, jo kundër tij”.
I sapo larguar nga Shtëpia e Bardhë, strategjisti Steve Bannon po përgatitet për luftë për Trump, jo kundër tij. “Në qoftë se u krijua ndonjë k...
Faqja 55 prej 72« E para...102030...5354555657...6070...E fundit »