Shtëpia e Bardhë dënon bllokimin e qeverisë: Demokratët po venë politikën mbi Sigurinë Kombëtare.
Shtëpia e Bardhë sot akuzoi demokratët në Kongres, se amerikanët po merren "peng" pas negociatave të pasuksesshme buxhetore dhe mbylljes së pjessh...
Mike Pence niset për në Lindjen e Mesme, edhe pse qeverisë i kanoset rrëzimi.
Pavarësisht nga kanosja për rrëzimin qeverisë, zëvendës- presidenti  i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence dhe president i Senatit të Shteteve të Ba...
Uashingtoni në zgrip. Fati i qeverisë Amerikane në duar të Schumer.
(Lideri i minorancës demokrate ne Senat, Chuck Schumer)/ Washington, D.C., është në zgrip, për shkak të votave të Demokratëve në Senatin e Shte...
‘Më keq se Watergate’: Memo ‘shokuese’ të DOJ dhe FBI mbi fushatën e Trump, që fajësojnë Obamën dhe Comey.
Anëtarët e Senatit, ditën e ditën e Enjte thanë se kanë parë  një memo ‘shokuese’ të klasifikuar ku detajohen abuzimet e ‘Foreign Intelligence Sur...
Donald Trump korrekton shefin e stafit John Kelly: ‘Muri është Mur, nuk kam ndryshuar asgjë” rreth programit
Sot në mëngjes, disa media, nga më të mëdhatë e botës, përhapën lajmin se, sipas John Kelly- shef i stafit i Shtëpisë së Bardhë, duke cituar inter...
Donald Trump ka shëndet të shkëlqyer, ‘gene të pabesueshëm’ që vetëm zoti i bën/ Doktori i Shtëpisë së Bardhë.
“Unë mendoj se do të jetë shumë mirë për punën gjatë gjithë këtij mandati  dhe për një mandat tjetër nëse zgjidhet”. Dr. Jackson. Dr. Ronny Jackson...
Trump para medias: “Unë racist?… Po të jem, jam më pak racisti që keni intervistuar ndonjë herë”.
Presidenti Donald Trump shpërfilli reporterët e Shtëpisë së Bardhë të shtunën pasi ata përsëritën disa herë pyetjen ndaj tij nëse është racist. ...
Trump paralajmëron aleatët Europian: Rregulloni defektet ‘katastrofale’ të Marrëveshjes Bërthamore me Iranin- ose Amerika tërhiqet.
Vendimi i presidentit Donald Trump për të mbajtur Shtete e Bashkuara në marrëveshjen nukleare me Iranin, të premten u shoqërua me një paralajmërim...
Diplomat dhe shkrimtar/Mathew Palmer vjen që nga ‘Rambuje’ dhe zë vendin e Brian Hyot Yee
Mediat kanë njoftuar se Mathew Palmer është komanduar në postin e zv.ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit, në vend të Brian Hyot Yee. Por Pal...
Donald Trump e quan amnistinë mbi ‘DACA’ si “projekt-ligj i dashurisë” dhe kërkon fonde për Murin.
Presidenti Donald Trump e quajti amnistinë e DACA ‘një faturë dashurie’ gjatë takimit konsensual të të martës mes Republikanëve dhe Demokratëve në...
Faqja 57 prej 81« E para...102030...5556575859...7080...E fundit »