Administrata e Trump i orienton financimet e OBSH për Çantën e Samaritanit dhe Kryqin e Kuq
SUSAN BERRY, 19 prill 20202 Zyra e Menaxhimit dhe Buxhetit e Shtëpisë së Bardhë (OMB) ka ridrejtuar fondet nga Organizata Botërore e Shëndetit ...
Coronavirusi/ Donald Trump: ‘Faleminderit Zotit për kamionistët tanë’
Presidenti Donald Trump vlerësoi të enjten kamionistët në Shtëpinë e Bardhë, duke i falënderuar ata për mbajtjen dhe funksionimin e zinxhirit të f...
Koronavirusi: Trump thotë se piku ka kaluar, Shtetet e Bashkuara hapet së shpejti.
Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara ka “kaluar pikun” e rasteve të reja të koronavirusi the sugjeron që disa shtete mund të hapen...
Trump anulon financimet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë, ‘fshehu shpërthimin’ e koronavirusit.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka akuzuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë për ‘fshehjen’ e shpërthimit të koronavirusit. Shtetet e B...
Shtëpia e Bardhë: ‘Presidenti Trump nuk po e shkarkon Dr. Faucin’
  Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump nuk do ta shkarkojë Dr. Anthony Fauci, sqaroi Shtëpia e Bardhë në një deklaratë të hënë...
Donald Trump e quan të Dielën e Pashkëve “të ndara”: “Po shpëtojmë nga murtaja”
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump publikoi të Dielën një video përshëndetëse të së Dielës së Pashkëve nga Shtëpia e Bardhë, gjatë krizës...
Një vdekje në minutë në SHBA dhe Trump kundër të gjithëve
Koment/ Vendi arrin 22,000 të vdekur ndërsa Trump bën thirrje për dorëheqjen e Anthony Faucit, një imunolog konsulent qeveritar i cili kritikon...
Donald Trump po punon për të rihapur ShBA-në deri në 1 Maj
Presidenti Donald Trump dëshiron të rihapë vendin deri më 1 maj, sipas një raporti në Washington Post. Presidenti mbetet i gatshëm të vendosë p...
AG William Barr flet në lidhje me hetimin e Rusisë mbi fushatën e Trump: “Ka diçka shumë më shqetësuese këtu”
Hetimi i Rusisë për fushatën e Presidentit Trump për vitin 2016 ishte "një nga udhëtimjet më të gjata në historinë Amerikane", tha Prokurori i Përgj...
Donald Trump shtypit: Mbajini lajmet e rrema tuajat deri pas Pandemisë Koronavirus
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump kritikoi të shtunën mediat establishment në Shtëpinë e Bardhë për përhapjen e frikës me raporte false....
Faqja 6 prej 81« E para...45678...203040...E fundit »