B0ta mbi sulmet/ Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore të SHBA-së në Siri
  Një zëdhënëse e qeverisë e Britanisë së Madhe dhe kryeministri i Australisë mbështesin sulmet ajrore që SHBA-ja i ka filluar në Siri kun...
Trump i gatshëm ta zgjidhë vetëm, pa Kinën, problemin e Koresë së Veriut.
(FOTO: Presidenti Trump (djathtas) do të takojë të Enjten presidentin kinez Xi)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se S...
Trump shpall studimin mbi Fabrikimin Amerikan, optimizmi në nivelin më të lartë në 20 vjet.
Presidenti Donald Trump ka mirëpritur grupin e kompanive të fabrikantëve amerikan në Shtëpinë e Bardhë, të Premten, duke shpallur rezultatet e një...
Michael Flynn, ish ndihmës i Trump, kërkon garanci që të dëshmojë mbi akuzat mbi Rusinë.
 ( FOTO: Zoti Flynn ka histori për të treguar- thotë avokati)/ Ish- këshilltar i Presidentit Donald, për sigurinë Kombëtare, Michael Flynn, kër...
Ivanka Trump bëhet zyrtarisht asistente e Presidentit të Shteteve të Bashkuara
  (FOTO: Ivanka Trump (e dyta nga e djathta)/ Ivanka Trump, zyrtarisht i bashkohet administratës së babait të saj si një punonjëse e pa...
Trump nënshkruan urdhrin ekzekutiv që shfuqizon rregullat e Obamës
Agjencia BBC raporton se Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka nënshkruar një urdhër të ri ekzekutiv, që shfuqizon rreg...
Republikanët mbi shfuqizimin e Obamacare: ‘Ne do ta bëjmë të mundur’
(FOTO: Paul Rayan)/ Liderët përfaqësues të Republikanëve në Kongres thanë të Martën se përsëri do të tentojnë të shfuqizojnë dhe zëvendësojnë “...
‘Paul Ryan duhet të japë dorëheqjen”, thotë gjyqtarja Jeanine Pirro në Fox News
Gjatë deklaratës së hapjes në programin “Justice” të  kanalit “ Fox Neës” Jeanine Pirro përmendi Paul Ryan- kreyatr i Dhomës së Republikanëve në S...
Dështimi i Trumpcare/ Gëzimi i liberalëve mbaron brenda ditës; Trump deklaron se “Do të bëjmë ligj të ri për popullin”.
(FOTO: Paul Rayan- kreytar i Dhomës së republikanëve në Senat dhe Presidenti Donald Trump) Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka ...
Shtëpia e Bardhë: Trump po negocion; në qoftë se projektligji dështon, mbetet Obamacare.
Drejtori për Buxhetin në Shtëpinë e Bardhë, Mick Mulvaney, nga takimi në Shtëpinë e Bardhë u shfaq me një ultimatum: Në qoftë se përpjekjet e Shtë...
Faqja 60 prej 69« E para...102030...5859606162...E fundit »