Detaje të reja rreth Grenellit: Emisar për dialogun Kosovë- Serbi, zyra e tij në kampusin e Shtëpisë së Bardhë.
Këshilltari i presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien, ka folur pasi Richard Grenell ka dhënë dorëheqje nga pozita e ambasadorit të...
SHTËPIA E BARDHË/ Trump: “Unë do të luftoj për t’ju mbrojtur”. Presidenti zotohet të mobilizojë burimet federale për t’u dhënë fund trazirave sot.
Presidenti Trump tha gjatë një deklarate në Kopështin e Trëndafilëve të hënën se do të "ndërmarrë veprime të menjëhershme" dhe do të "mobilizojë t...
Trump lëshohet mbi guvernatorët për reagimin ndaj protestës, i quan ‘të dobët’
Presidenti Trump lëshohet mbi guvernatorët gjatë një telefonate të hënën për mënyrën se si ata janë përgjigjur në protesta dhe trazira në të gjith...
Trump deklaron se SHBA do të shpallë Antifa ‘organizatë terroriste’.
Nga: Fox News/ Presidenti Trump deklaroi të Dielën se qeveria e SHBA do të shpallë grupin e majtë Antifa si një organizatë terroriste. Kjo v...
Merkel kundërshton ftesën e Trump për të marrë pjesë në samitin e G7 në Uashington
(FOTO: Arkiv) 29 maj (Reuters) - Kancelarja Gjermane Angela Merkel ka refuzuar të pranojë ftesën e Presidentit Amerikan Donald Trump për të mar...
Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shën...
Profesori që parashikoi fitoren e Trump në 2016 shpjegon pse mendon se Trump do të fitojë përsëri
Një profesor i shkencave politike i cili parashikoi fitoren e Presidentit Trump në vitin 2016 po parashikon një fitore tjetër tw tij. Në një in...
Donald Trump nënshkruan Urdhrin Ekzekutiv për të frenuar “fuqinë e pa kontrolluar” të medias sociale.
Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv të enjten në Shtëpinë e Bardhë për të mbrojtur fjalën e lirë në mediat sociale dhe rregulli...
Donald Trump: ‘Twitter po ndërhyn në Zgjedhjet Presidenciale të vitit 2020’
Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump akuzoi të martën Twitter-in për ndërhyrje në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, pasi mbuloi n...
Ric Grenell, ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare, lë pas një listë të gjatë arritjesh
Ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare në SHBA, Richard Grenell u tërhoq të martën, duke lënë pas një listë të gjatë të arrit...
Faqja 8 prej 85« E para...678910...203040...E fundit »