Një ditë pasi Astrit Patozi ka zyrtarizuar dhe regjistruar në Gjykatë Partinë Bindja Demokratike duke iu shtuar kështu listës së partive që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit dhe do të jenë në opozitë me maxhoracën, Bashkia e Kavajës ka vendosur largimin nga puna të nipit të ‘armikut’.

Neësbomb.al raporton se kryebashkiaku i PD për Kavajën, Isa Sakja ka shkarkuar nga detyra nipin e Astrit Patozit, përgjegjësin e Ujësjellësit të këtij qyteti, Marvi Shamata.

Në një prononcim për median, Marvi Shamata djali i motrës së Astrit Patozit, ka konfirmuar shkarkimin.

Shamata së fundmi ishte angazhuar për të mbledhur firma për partinë e Patozit, çka ka sjellë më pas dhe largimin e tij nga posti që mbante.

Veritas.com.al/

Screenshot_1.jpg