Pas vitit të tërë të shpifjeve, nis stina e pestë: ‘Kundër Shpifjes’!
Po të bëhet e vërtetë se do të nisë një epokë kundër shpifjeve, kjo do të ishte një mrekulli për të gjithë qytetarët. Njerëzit normalë po ndjehen ...
Skandali “Babalja”/ Alizoti pranon se bëri zërin si vëllai i Fatmir Xhafajt
Prokuroria zbulon përgjime të cilat tregojnë se si i ashtuquajturi “dëshmitari X”, ose ' Babalja'  komunikon në telefon me Fredi Alizotin, i cili ...
Xhiseila flet me shoqet në distancë: Sikur ‘ një ditë t’u ndodhë ça më ka ndodhur mua’.
Pasi i shprehu mbështetje publike ish- të dashurit, Rexhep Rraja, i cili u la në burg, Xhisela Maloku ka reaguar në rrjetet sociale me një tjetër ...
Reportazh: Fshati Rabie, Memaliaj, në familjen e Alket Muhos, që u vra teksa kulloste bagëtitë. VIDEO
Nga: Brikena Metaj, News24 TV Tv ‘News24’ udhëtoi drejt fshatit të thelle malor të Rabies ne Memaliaj, aty ku 43-vjeçari Alket Muho u ekzekutua...
Sot Nënë Tereza do të ishte 108 vjeç. Ja letra ‘sekret’ e vitit 1969
Nëna (tashmë Shenjtore Tereza) ka lindur në 26 gusht 1910. Dhjetë vite para se të merrte Çmimin Nobel për Paqe, Nëna Terezë, kishte shkruar një...
E vërtetë dhe absurd komunist/ Të dënohet me burg kush mbajti zi “për njeriun që i vramë”.
(Telegrami 4 mars ‘46/ Spiro Pano: Pushkatuam 6 klerikë në Shkodër, por ata po mbajnë zi, s'duhen lejuar)/ 17 Gusht, 2018 08:05088 “Sot me r...
Në Shqipëri bëhet lufta e tartufit
Tartufi është bërë "ari i zi" i vendit më të varfër në Evropë. Kërkimi i çmendur i këtij ushqimi të çmuar po sjell disa probleme në Shqipëri, nga ...
Gjermania po kullon djersë, shfaqen heronjtë e vapës
Nga: DW/ Gjermania kullon djersë - për të punuar gjithsesi punohet. Para së gjithash zjarrfikësit kanë shumë punë. Por ata nuk janë të vetmit, ...
Haradinaj: Kemi jetuar para Muhamedit dhe Krishtit, jetojmë me aleatët perëndimor…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kosovarët jetojnë një ”botë tjetër” për dallim nga myslimanët në Lindjen e Mesme. “Ne jemi...
Skandaloze në Universitete/ Doktorantë dhe Profesorë me diploma false dhe mesatare 5.7. FAKSIMILE& FOTO
Nuk është vetëm një nga Universitetet ku, për arsye kriminale, rektorë dhe dekanë u japin grada shkencore disa pedagogëve që vijnë nga shkolla me ...
Faqja 1 prej 2412345...1020...E fundit »