Denoncohet “Karpeni” si afere korruptive e qeverise
  Partia Demokratike ka denoncuar si aferë korruptive projektin e qeverisë për ndërtimin e një porti në bregdetin e Karpenit. Sipas PD,...
Bloomberg përmend Edi Ramën si njeriun që pagoi 80 mijë dollarët për foton me Obamën
Media prestigjoze në botë publikuan lajmin se William Argeros u shpall fajtor si personi që kishte bërë të mundur financimin e 80 mijë dollarëve n...
Kush i dha 80 mijë dollarët për foton me Obamën? Vendimi me daten 9 nentor, nje dite pas zgjedhjeve
Një burrë nga Tampa e Floridas pranoi se kishte ndihmuar në fshehjen e një donacioni gjatë fushatës elektorale të presidentit Obama të vitit 2012....
Si po i shantazhon ambasada e ShBA deputetët për të votuar (teksti i sms)
Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. ...
Carlo Bollino, si socialistja e Beratit: Ne ujë e bukë s’po ju kërkojmë, vetëm mos keni pëçarje me njëri – tjetrin
Shkrimi i sotëm i Carlo Bollinos në gazetën e tij, Shqiptarja.com, ishte vërtet i guximshëm. Ai i bëntë thirrje Ramës që t’u shoshte “JO” SHBA –ve për...
Masaker ne France. Nje kamion vret 84 dhe plagos 150 ne Nice. Tronditet bota
Një kamion i përmasave të mëdha me ngjyrë të bardhë ka hyrë më shpejtësi në mes të një turmë të madhe njerëzish të mbledhur në qendër të Nice për të p...
OKB: Fitimet nga droga në Shqipëri 340 milionë USD në vit, sa 2.6% e GDP-së
  Raporti i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogën dhe Krimin (UNODC), për vitin 2016, e rendit Shqipërinë si një ndër vendet kryesore të pr...
Në Dallas vriten 5 oficerë policie dhe plagosen gjashtë të tjerë gjatë protestave
(Sipas Reuters). Në Dallas ndodhi vrasja më masive e policëve, e kohëve të fundit, në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa policët ndodheshin të tërhequr, të Premten, papritur mbi ta u derdh zjarri i armëve sn...
Washington Post publikon skandalin e Edi Ramës
Tani nuk mund të fshihet më. Sepse nuk është një, por janë disa burimet që kanë hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e financimit të paligjshëm që pretendohet të ketë bërë për fushatë...
Anija kozmike Juno e NASA-s plotëson ardhjen rrotull Jupiterit
Anija kozmike Juno e nisur nga NASA përmbushi udhëtimin e saj 5 vjeçar drejt Jupiterit, dje,  e Hënë, me një motor “do-or-die”, (o arrihet, o vdekje) që është krijuar  për të lëvizur vetë drejt orbitë...
Faqja 28 prej 32« E para...1020...2627282930...E fundit »