Televizioni gjerman e pasqyron Shqipërinë si Kolumbi e Europës
(FOTO: Pamje të marra nga reportazhi i televizionit gjerman mbi drogën në Shqipëri) Televizioni  gjerman, Mitteldeutscher Rundfunk, që mbulon d...
Edward Snowden humbi garancinë për të kaluar në Norvegji; do të merrte Çmimin “Ossietzky”.
    (FOTO: Edward Snowden) Edward Snowden kërkoi garanci që të mos ekstradohej në Shtetet e Bashkuara  në qoftë se do të vizito...
Zahar, bashkë themelues i Hamas: Trump mund të jetë Hebre!
(FOTO: Mahmoud al-Zahar -një nga bashkëthemeluesit e Hamas-it). Presidenti i zgjedhur Donald Trump mund të jetë hebre- tha në në një intervistë...
“Vatra” thotë se nuk bëhet pjesë e “farsës elektorale” dhe “dekoracion” për qeverinë
Nga L. Skiroi/ Lajmi se Federata Panshqiptare “Vatra” nuk mori pjesë në Samitin “Disapora 2016” që u organizua nga qeveria në Tiranë, u prit me...
Kjo lojë futbolli në Elbasan; ndeshet frika me jo- frikën?!
(FOTO: Pamje e rreshtimit policor në stadiumin "Elbasan Arena" ku pritet të nisë ndeshja e futbollit Shqipëri- Izrael) Nga Veritas.com.al So...
Të armatosur dhe gati për datën 9 Nëntor
Agjencia Reuters publikon një reportazh nga gazeta amerikane POLITICO. Titulli i Reuters është titulli i mësipërm, ndërsa titulli i POLITICO është...
Djali i paligjshëm i Bill Clinton kërkon ADN nga veshjet blu të Monica Leinsky
Danney Williams, djaloshi me ngjyrë nga Little Rock i Arkansas, i cili po kërkon që nga viti 1990 që të njihet si djal i Presidentit Bill Clinton,...
Direktiva e re: Koha për të ardhur në punë të llogaritet si orë pune!
Gjykata Europiane dhe Komisioni Europian kanë argumentuar se koha që punonjësit shpenzojnë për të ardhur dhe për t’u larguar nga puna, duhet të ko...
Irani, në luftë me Shqipërinë për muxhahidinët?!
  Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të ...
Urgjent/ Nga salla e Kuvendit njoftohet se një avion me hashash ra në Durrës
Updated/ Zona ku është ulur avioni i italianit Guido Andrea Guidi, 69 vjeç, është një fushë prej më shumë se 2 kilometrash e cila sipas gazetar...
Faqja 28 prej 35« E para...1020...2627282930...E fundit »