Mes debatesh në Tiranë “me Rusinë apo jo!?”, gjenerali i NATO-s thotë ‘Po!, këtu ka ndikim rus!’
Sapo u mbyll një ditë plot argumente dhe opinione mbi përfshirjen e Opozitës së Shqipërisë në një aferë që e lidh me ndikimin rus në rajon. Media ...
Shkodra në prag të emergjencës së përmbytjeve, a do të dëgjohet këtë herë?
(FOTO: Kryetare e Bashkisë, Voltana Ademi gajtë inspektimeve në terren)/ Situata në territorin e bashkisë së Shkodrës është rënduar nga përmbyt...
Migelin e vogël e nxorën nga ‘skema e ndihmës’, sepse guxon të ëndërrojë që të bëhet doktor
Ëndrrën e Migelit e morën si shenjë të njeriut të pasur; “përderisa ky paska mundësi të ëndërrojë e të paguajë shkollë, pse t’i japim ndihmë ekono...
“Mund të shesim mend sa të duam’, por Rama ‘të zhvillojë Shqipërinë’, ka thënë Haredinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për leksione nga askush, duke komentuar fjalimin e Edi Ramës në Kuvendi...
SHBA: Jo!, idesë për shkëmbim territoresh Kosovë- Serbi
Ambasada Amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e përkrahin idenë për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe...
Hashim Thaçi është ideator i ndarjes së Kosovës, jo Serbia/ FoNet
Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se ...
Në kafen e Londrës majtistët vandalizojnë muralen e Winston Churchill pse ky mban dy gishtat lart.
Pronarët e kafesë së dedikuar Winston Churchill në Parkun Finsbury, Londër, duhej të zhvendosnin muralen kushtuar kryeministrit të kohës së Luftës...
“Oj!, mos na kritikoni ne!?”, thotë zotëria…. Në BE e në SHBA, Lu nuk do të mund bënte kështu.
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj deklaratës që Ambasadori i SHBA, Donald Lu bëri sot lidhur me kritikat që ka ndaj SHBA dhe...
Studentët e mjekësisë, marshim kundër dhunës, homazhe për Arielën
Studentët e fakultetit të Drejtësisë janë nisur në një marshim të heshtur nga shkolla e tyre drejt vendit ku u vra Ariela Murati. Ata marshojnë në...
Familja e Arielës hap dyert e mortit, familja e Aldisonit pret lajm nga i biri dhe ruhet nga hasmëria; të gjithë flasin fjalë të mira, media gjen ‘punë’.
Tragjedia që ndodhi dje pas mesdite, rreth orës 15.00, kur një djalë nga Fieri (Aldison Belulaj) vrau studenten dhe të adhuruarën e tij, sot duket...
Faqja 3 prej 2312345...1020...E fundit »