Mos vini bast për vaksinën, thotë eksperti
Vaksina e koronavirusit mund të jetë e disponueshme këtë vit, por mos 'vini bast për këtë', thotë eksperti shëndetësor Johns Hopkins Një vaksin...
Kronika e Tg2 e vitit 2015: Një supervirus u krijua në një laborator në Kinë
Disa ditë më parë, një video e transmetuar në nëntor 2015 nga Tgr Leonardo, një buletin i lajmeve kushtuar shkencës së prodhuar nga Gazeta Rajonal...
Spanjë, më shumë se 2,000 të vdekur: Zëvendës-Kryeministrja e shtruar në spital
Vdekjet janë mbi 1.800 dhe 30 mijë subjekte të testuara pozitivë. Pacientët presin më shumë se 30 orë në radhë Valentina Dardari Edhe Spanja...
Rama nxjerr pamjet e rënda nga Italia: Hapini sytë e veshët dhe shikoni se çfarë i gjen ata që nuk duan të marrin vesh
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje të rënda nga Italia, nga spitali në Bergamo ku mjekët si në një spital lufte përballen me koronavirusin p...
New England Journal of Medicine: Koronavirusi mund të mbijetojë 3 ditë mbi metalin, plastikën
Nga: JOEL B. POLLAK New England Journal of Medicine raportoi të martën se koronavirusi mund të mbijetojë për 72 orë mbi metalet dhe plastikën, ...
OFL godet 101 pasuri/ SPAK: Gjykata e Posaçme duhet të sekuestrojë 31 prej tyre, 29 në kundërshtim me ligjin
Operacioni “Forca e Ligjit” ka goditur deri më tani 101 pasuri të vendosura në rrugë kriminale, duke kërkuar sekuestrimin dhe konfiskimin e tyre. ...
Kume: Dekreti i Metës, edhe sikur… nuk do të respektohet!
Konstitucionalisti Kristaq Kume, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion e A2, tregoi se në cilat raste shpërndahet parlamenti. “Në rastin k...
AFP, reportazh/ Tërmeti i Shqipërisë ekspozon plagën e ndërtimit në përgjithësi
  Thumanë (Shqipëri) (AFP) - Kur një tërmet i fuqishëm goditi Shqipërinë më shumë se dy muaj më parë, ndërtesat u rrëzuan si shtëpi letras...
Vullnetarët e Wuhanit nxitojnë të shpëtojnë kafshët e të mbetura në shtëpi në qytetin e virusit
Nga: SIMON KENT/ Grupet vullnetare kanë filluar të punojnë në Wuhanin e goditur nga virusi, në Kinë, dhe kanë shpëtuar më shumë se 200 kafshë t...
Lajmi i rremë i RAI: “12 fishim i kanabisit” në Shqipëri. Rama: ‘Një turp gazetaresk!’. Policia: “Na ngjall indinjatë!’
Koment/ Sikur gazetari i RAI të kishte raportuar se në Shqipëri ‘është dyfishuar’ këtë vit kultivimi i kanabisit, edhe pse lajm i rremë, mund t...
Faqja 3 prej 3612345...102030...E fundit »