Zgjedhjet në 30 qershor… Natën e mirë/ Rama
Kryeministri Rama i është përgjigjur Ilir Metës, para pak minutash, me një postim të shkurtër. Ai thjesht shkruan se zgjedhjet do bëhen me 30 qers...
Gjendet diamanti i rrallë blu: “Një zbulim i tillë vetëm një herë në jetë”
- Diamanti, me klasifikimin më të lartë të pastërtisë dhe shkëlqimit, ka një vlerë te paçmuar- Nga: Francesca Bernasconi/ Në filmin Titanik,...
Pashka katolike është ‘balerinë’…Si të llogarisim kur do të jetë Pashka.
-Si bëhet për te llogaritur kur bie dita e Pashkëve ? Mjafton të dihet kur do të jetë hëna e parë e plotë pas ekuinoksit të pranverës- Nga: Eli...
Soft news/ Lame: Selia e presidentit- pa certifikatë pronësie!
Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame ka dalë në një deklaratë për mediat sot, dy ditë pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend...
Horoskopi 2019, profecia e re e Brankos për vitin e ardhshëm: kush do të mbytet në para dhe kush jo.
Profecia astrologjike e legjendarit Branko, babait te horoskopit italian. Shenjë per shenjë, eksperti na tregon se çfarë do të ndodhë në vitin e a...
Ironia politike: ‘ Se armiku ishim ne’… Rama: ‘ armatosen pulat’. VIDEO
Kryeministri, Edi Rama edhe gjatë ditës përmes postimeve në rrjete sociale ka bërë ironi me rivalet e tij në politikë. Këtë herë Rama teksa tal...
Një gjyshe 102-vjeçare ‘lundron qiellit’ dhe bëhet parashutistja më e vjetër në botë
Një 102 vjeçare, ose 'gjyshe e madhe', mund të shënohet si lundruesja me parashutë në qiell më e vjetra në botë, pasi u hodh 14,000 këmbë (4,300 m...
De-muuu-kraci: Fermeri zviceran kërkon votë kombëtare për mos- heqjen e brirëve të lopëve.
( Foto: AFP / Fabrice COFFRINI) Fermeri zviceran i bagëtive, Armin Capaul – i frymëzuar nga biseda me gjedhet e tij- ka arritur të imponohet pë...
Një qytetar në Kosovë gjen shishe ‘Coca- Cola’ të prodhuar në vitin 1979. FOTO
Një qytetar i Lipjanit, Kosovë,  është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së tij, doli një shishe e vjetër qelqi e ...
Presidenti i BE bëhet xheloz për marrëdhënien e Thaçit me presidenten bukuroshe të Kroacisë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka bërë një gjest të çuditshëm në takimin me presidentin Thaçi. Diçka e pazakontë ka ndodhur dje ...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »