Soft news/ Lame: Selia e presidentit- pa certifikatë pronësie!
Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame ka dalë në një deklaratë për mediat sot, dy ditë pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta ktheu për rishqyrtim në Kuvend...
Horoskopi 2019, profecia e re e Brankos për vitin e ardhshëm: kush do të mbytet në para dhe kush jo.
Profecia astrologjike e legjendarit Branko, babait te horoskopit italian. Shenjë per shenjë, eksperti na tregon se çfarë do të ndodhë në vitin e a...
Ironia politike: ‘ Se armiku ishim ne’… Rama: ‘ armatosen pulat’. VIDEO
Kryeministri, Edi Rama edhe gjatë ditës përmes postimeve në rrjete sociale ka bërë ironi me rivalet e tij në politikë. Këtë herë Rama teksa tal...
Një gjyshe 102-vjeçare ‘lundron qiellit’ dhe bëhet parashutistja më e vjetër në botë
Një 102 vjeçare, ose 'gjyshe e madhe', mund të shënohet si lundruesja me parashutë në qiell më e vjetra në botë, pasi u hodh 14,000 këmbë (4,300 m...
De-muuu-kraci: Fermeri zviceran kërkon votë kombëtare për mos- heqjen e brirëve të lopëve.
( Foto: AFP / Fabrice COFFRINI) Fermeri zviceran i bagëtive, Armin Capaul – i frymëzuar nga biseda me gjedhet e tij- ka arritur të imponohet pë...
Një qytetar në Kosovë gjen shishe ‘Coca- Cola’ të prodhuar në vitin 1979. FOTO
Një qytetar i Lipjanit, Kosovë,  është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së tij, doli një shishe e vjetër qelqi e ...
Presidenti i BE bëhet xheloz për marrëdhënien e Thaçit me presidenten bukuroshe të Kroacisë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ka bërë një gjest të çuditshëm në takimin me presidentin Thaçi. Diçka e pazakontë ka ndodhur dje ...
Një grua amerikane bie në dashuri me fotografinë e ish- ambasadorit të Kosovës dhe humb gjithë pasurinë.
Një e ve nga Orlando ka humbur të gjitha kursimet e jetës së saj, pasi u mashtrua nga një person i cili përdorte fotografinë e Flamur Gashit, vëll...
Gjesti i ndaluar i duarve si shqiponjë kthehet në ‘brand’ të birrës zvicerane
Fabrika e birrës në Luzern e ka bërë ambalazh të veçantë për shishet e birrës që prodhon, në përkrahjes të ekipit kombëtar të Zvicrës për ndeshjen...
Të bësh këto 5 gjëra çdo ditë do të të bëjnë të ndihesh më i lumtur
Nga Saundra Jain, MA, PsyD, LPC Si e kuptoni nëse jeni të lumtur? Pyetje e vështirë për t'u përgjigjur, apo jo? Çfarë kuptimi ka lumturia për j...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »